Hudební klub nabídne celkem pět koncertů a fanoušci se opět mají na co těšit. Druhý ročník zahájí opět kapela Skiny Molly. 11. října se tady představí Ivan Hlas Trio, 25. října pak Vladimír Mišík, 8. listopadu fanoušky potěší brněnská rocková kapela Progres 2 a hudební podzim zakončí skupina Energit.

„Jižanský název kapely Skinny Molly přímo odkazuje na příslušnost a provázanost se známou floridskou líhní největších legend jižanského rocku, kterými jsou Lynyrd Skynyrd, Blackfoot a Molly Hatchet. Tvorba Skinny Molly představuje zdařilý mix country a hutnějšího rocku,“ představil první kapelu organizátor Petr Kletečka.

Příznivci této kapely se opět mohou těšit na kultovní hity. „Koncertní setlist slibuje zhruba polovinu vlastní tvorby a polovinu skladeb od bývalých členů, samozřejmě opět nebude chybět erbovní jižanská hymna Sweet Home Alabama. Skinny Molly se vrátí do havlíčkobrodského klubu po necelém roce, když její historicky první koncert na Vysočině byl pro všechny návštěvníky mimořádným zážitkem, který vyvrcholil téměř patnáctiminutovým přídavkem ikonické skladby Free Bird. Jako host opět vystoupí výtečný kytarista Pavel Marcel a předkapelu obstará legendární Pumpa,“ prozradil Kletečka.

Původní povolání Ivana Hlase, knihkupec, se odrazí i v termínu koncertu. „Trojice Ivan Hlas, Norbi Kovács a Jaroslav Olin Nejezchleba společně koncertuje od roku 2005. V této sestavě se nám představí na druhém koncertu podzimního seriálu, který je současně sedmým doprovodným koncertem Podzimního knižního veletrhu,“ nastínil Kletečka.

Skupina Energit vešla do podvědomí lidí jako doprovodná skupina zpěvačky Marty Kubišové. „V roce 2016 Luboš Andršt obnovil kapelu ve složení Luboš Andršt (kytara), Jan Holeček (zpěv, hammondy), Vladimír Guma Kulhánek (baskytara) a Jiří Zelenka (bicí). O rok později Energit vydával u Supraphonu s odstupem několika dekád třetí studiové album s názvem Time´s Arrow a vyrazil na dlouhé turné po českých klubech. Právě včas, aby tuto kapelu skvělých muzikantů mohl přivítat druhý ročník podzimního seriálu v havlíčkobrodském Oku,“ řekl s úsměvem Kletečka.