Tam v rámci akce Čítárnička bude bavit nejmenší posluchače. V 18 hodin se představí dospělým divákům v městském divadle a kině Ostrov s úsměvným vyprávěním v programu pod názvem z Hoštic do Babovřesk. Režisér pochází z jihočeských Hoštic u Volyně, které se několikrát objevily v jeho filmech. Věnuje se také divadelní režii. Podle jeho slov mu do tvorby zasahuje také maminka Růžena.

Středoškolská studia absolvoval na Lycée Carnot ve francouzském Dijonu a poté vystudoval filmovou a televizní režii na pražské Filmové a televizní fakultě Akademie múzických umění, kterou ukončil v roce 1978. V roce 2010 byl porotcem premiérové řady československé talentové show Talentmania.

Dne 28. října 2017 převzal z rukou českého prezidenta Miloše Zemana české státní vyznamenání, Medaile Za zasluhy medaili za Zásluhy. Jde o jednoho z českých filmových tvůrců, kteří se otevřeně hlásí k homosexualitě. Jeho prvním filmem byl Poštovský panáček v povídkovém filmu Jak se rodí chlap. Kromě humorných filmů typu Kameňák je rovněž autorem filmu s nádechem dobrodružství až hororu Poklad hraběte Chamaré.