Pořadatelé jednoho z nejstarších hudebních festivalů v České republice však těsně po jeho skončení naprosto vážně koketovali s myšlenkou, že letošní ročník – jubilejní dvacátý – by mohl být v proslulém amfiteátru pod hradem tím posledním.

„Ještě to sice není definitivní, ale o tom, že to bude naposled, uvažujeme už od patnáctého ročníku. Bohužel, už to není tak, jako když jsme před dvaceti lety začínali a byli jsme v podstatě jediným festivalem. Dneska je to těžší jak se sponzory, tak s diváky, kteří si mohou vybrat z desítek dalších festivalů," říkal v červenci zakladatel akce Václav Zástěra.

Nyní však mají organizátoři pro fanoušky dobrou zprávu. Svoje rozhodnutí nakonec změnili a festival bude pokračovat i nadále.

„Před dvacátým ročníkem jsme byli sice rozhodnuti, že to bude opravdu poslední Rocková Lipnice. Když jsme ale viděli tu neskutečnou podporu fanoušků a zájem, jaký o náš festival i přes konkurenci je, rozhodli jsme se pokračovat dál," vysvětluje Zástěra. Fandové rockové muziky se tak v červenci mohou těšit už na jedenadvacátý ročník festivalu. Jak však bude vypadat, zatím není přesněji známo. „Jsme teprve na začátku, máme termín, začneme jednat s interprety a sponzory. Návštěvníci nám dali jasně najevo, že festival chtějí. To je asi to, co nám dodalo sílu jít dál," doplňuje Zástěra.

Další epizoda Rockové Lipnice však nebude jedinou akcí podobného ražení, která se v městečku pod hradem uskuteční. V červnu se v amfiteátru uskuteční koncert krále diskoték Michala Davida. „Uvažujeme i o dalších akcích, vše se ale bude odvíjet od jednání v nejbližších měsících a samozřejmě od financí, které se nám od sponzorů podaří sehnat," dodává další z organizátorů Václav Duben.

Ondřej Rázl