Zpěváci, bývají jimi lidé, kteří přijmou pozvání regionálního Deníku, ale častoi zcela náhodní kolemjdoucí, se přidají k dětem místního folklorního souboru Škubánek a redaktorům Havlíčkobrodského deníku, a společně s nimi si v čase předvánočním zanotují milé a podmanivé melodie s kouzelnými texty, které nikdy nezklamou a nikoho neomrzí.

Ve Světlé nad Sázavou se akce Česko zpívá koledy, uskuteční již počtvrté.

„Zpívání koled se u nás stalo milou tradicí. Jsme potěšeni, že si redakce Havlíčkobrodského deníku vybrala právě Světlou. Naši lidé se na zpívání velice těší," nechal se slyšet starosta města Jan Tourek.

V posledních letech ale společné zpívání koled zdomácnělo i v mnoha dalších místech havlíčkobrodského regionu – za všechna uveďme například Golčův Jeníkov, Novou Ves u Světlé, Mírovku, Dlouhou Ves, Dolní Město, nebo Vepříkov. Lidé všech generací se tam na vánočně vyzdobených náměstích a návsích spontánně scházejí, zazpívají si koledy a navzájem se pohostí vánočním cukrovím, čajem a svařeným vínem.

„Zpívání koled s Deníkem se nám zalíbilo dokonce již před dvěma roky, a proto jsme se k němu rádi připojili i letos," řekla například Markéta Krumlová, která se ujala organizace společného zpívání vánočních koled ve Vepříkově nedaleko Chotěboře.

„Obvykle zpíváme u naší kapličky i víc koled a písní s vánoční tematikou. Samozřejmě podle chuti, nálady a počasí. Mimochodem, sešli jsme v docela hojném počtu i vloni, kdy bylo opravdu velmi nevlídně. Na klávesy nás i letos doprovodí Míša Trtíková a zpívání si opětovně zpříjemníme i drobným občerstvením, vánočním cukrovím a punčem," dodala Krumlová.