Iva Kletečková z Havlíčkova Brodu se hudbě věnuje už od dětství. Láska k muzice jí dostala také do několika kapel s různými žánry. Dávnou touhu vydat vlastní album si ale splnila až před třemi lety. Tehdy vyšla její prvotina Nepopírám!

Nové album obsahuje dvanáct skladeb s původními českými texty. Nahrávání ve studiu AB Records bylo dokončeno na jaře a teď se poprvé dostává k posluchačům. Vedle tří původních skladeb psaných pro Ivu jsou tu také covery uznávaných světových zpěvaček jako je Beth Hart, Dolly Parton, Shania Twain nebo Joan Osborne. Posluchače čekají také čtyři duety se Zdeňkem Koláčným, kytaristou Markem Vaňkátem a Lukášem Mrkvičkou.

„Chtěla bych poděkovat všem muzikantům, kteří se na albu podíleli. Už při práci na prvním albu jsem měla šťastnou ruku a původní parta zůstala téměř stejná. Často slýchám, že velké věci se dějí jenom v centrech jako je Praha či Brno, ale nevnímám to tak. Také na Vysočině se najdou velmi dobří muzikanti, radost s nimi spolupracovat,“ říká Iva Kletečková, která je povoláním učitelka.

CD Hlavou mi zníš nemá komerční ambice. Vzniklo z čiré radosti a s cílem šířit radost z hudby dál. „Doufám, že se nahrávky budou posluchačům líbit tak jako nám, kteří jsme se na nich společně podíleli,“ dodává s úsměvem první dáma havlíčkobrodského hudebního crossoveru.

Peníze. Ilustrační foto.
Benefiční akci pro hospic Mezi stromy podpořilo 250 lidí