Festival pod širým nebem plný country, trampských a jiných pohodových písní letos prozáří hvězda – Jarek Nohavica. Vedle něj se ve dvoudenním hudebním maratonu na pódiu objeví i další významní interpreti.

„Před deseti lety mě zákeřně přepadl troufalý, chvílemi až velmi dotěrný nápad. Netrvalo dlouho a začal se měnit ve skutečnost. A tak se zrodil malý festiválek. Za svou dosavadní existenci si získal mnoho tisícovek příznivců, například mě, moji ženu, mé rodiče, mojí sestru, švagra, psa…," komentuje s humorem sobě vlastním pořadatel Pavel „Sampaj" Solar.

Dnes začne trampské muzicírování v 19 hodin, a to právě koncertem Jarka Nohavici. Spolu s ním vystoupí polský multiinstrumentalista Robert Kusmierski. Koncert není vhodný pro děti do 12 let. Po jeho skončení následuje candrbál.

U táboráku protančí noc

V sobotu brnknou muzikanti do strun ve 12 hodin. Postupně vystoupí formace KTO, Semtex, Nezmaři, Kamelot, Nadoraz, Hop Trop, Cross Band. Dalšími interprety budou Jitka Vrbová a Standa Chmelík, Miki Ryvola, Duo Komáři, Schovanky, Epydemye, Stráníci a Marien.

Kromě hudby bude postaráno také o jiný druh zábavy. Uvidíte třeba dřevorubeckou show v podání Martina Komárka, čtyřnásobného mistra Evropy a vicemistra světa 
v dřevorubeckých sportech.

Vše bude moderovat Zdeněk Schwager a Martina Solarová. Navíc jsou připraveny i různé soutěže a legrácky.

Po skončení hlavních koncertů bude zapálen tradiční velký táborák a za doprovodu kapely Marien se bude tančit a zpívat až do rána.

Vstupné na oba trampské dny ve Štokách je v předprodeji za 560 korun, na místě za 650 korun. Jednodenní vstupenka na pátek i sobotu je v předprodeji za 340, na místě za 390 korun.

Kateřina Malá