„Cílem projektu je propagace umění, řemesel a zprostředkování kontaktu tvůrce a návštěvníka,“ upřesnil ředitel Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod Jiří Jedlička. Letos se do akce zapojí na dvě stovky tvůrců na sto padesáti místech Vysočiny, a to jak ve městech, tak i v menších obcích. V rámci akce budou přístupné i veřejné a soukromé galerie a některé umělecké a výtvarné školy.

Na Havlíčkobrodsku se lidé mohou přijít podívat třeba do světelské akademie, která bude otevřená v sobotu od 8 do 14 hodin. Otevře se jim i brodský ateliér sochaře Radomíra Dvořáka v ulici Pod Letištěm, Fotoatelíér Kunc nebo světelský Ateliér D Jiřího Douchy, který se zabývá skulpturami z břidlice.

Svou dílnu představí i Iva Jouklová z Chotěboře, která se zabývá patchworkem a ruční malbu skla Jana Kovačková z Chotěboře. Olejomalby zachycující Vysočinu a okolí řeky Doubravy mohou lidé obdivovat ve Vilémově, v Ateliéru Luna Jaroslava Kreibicha, kouzlo keramiky zase ve Veselém Žďáru v dílně Pavla Kubáta. Postup výroby papírové krajky mohou lidé sledovat ve Střížově u Jiřiny Merglové, postup řezbářských prací zase v Chotěboři u Vladimíra Melzera.

POdrobné informace lidé získají v brodském Muzeu Vysočiny, v Mětském muzeu v Chotěboři, ve zdejších informačních střediscích nebo na webu www.vysocina-kultura.cz.

Autorkou věrné kopie renesančního slunce na brodské Staré radnici je restaurátorka Dana Christianová.
OBRAZEM: Restaurátorka oživila minulost Brodu