„Snažíme se trávit co nejvíce času s rodinami, doháníme resty, píšeme nové písničky. V kapele spolu nyní komunikujeme převážně on-line,“ popisuje, jak momentálně kapela funguje, její houslista Martin Kasal.

Zároveň ale nezapírá, že se jim po koncertech a fanoušcích stýská. „Pódiová prkna nám samozřejmě chybí, ale to teď není důležité. Věříme, že se situace do pár týdnů stabilizuje a začneme třeba už v létě koncertovat,“ doufá Kasal.

| Video: Youtube

I oni museli některá vystoupení zrušit. „Pár jarních koncertů jsme zatím přeložili na podzim, termíny fanoušci najdou na našich webovkách. Co se týče letních akcí, čekáme na rozvolňování omezujících opatření. Až pak to budeme řešit. Snažíme se zatím nepanikařit, ale je možné, že třeba pro náš festival Jelen & přátelé v Přibyslavi budeme muset najít jiný termín než plánovaný květnový,“ přemítá hudebník.

Na své fanoušky však nezapomínají a rozhodli se společně s nimi natočit videoklip k písni Jehnědy. „Když jsme tuto písničku psali, nenapadlo nás, že jednou bude takhle aktuální. Je o tom, že i když věci vypadají černě, musíme to společně ustát, protože zase bude líp. A tak nás napadlo se z toho všeho vyzpívat a společně natočit,“ vypráví Kasal.

Do nového videoklipu se zapojily desítky příznivců této partičky. Světlo světa spatřil v pondělí 30. března a za tu dobu ho vidělo už více než třináct tisíc lidí. „Je to nás nejosobnější videoklip,“ shodují se muzikanti.

Jeleni ale nemyslí jen na sebe. „Náš velký obdiv patří všem profesím a dobrovolníkům, kteří se snaží jakkoliv pomáhat. V rámci našich možnosti se také snažíme zapojit,“ dodává Kasal.