„Biliardový klub jsme otevírali v roce 1996. Měl jsem pocit, že dozrál čas na to, abychom trochu rozvířili v Chotěboři i kulturní vody," vysvětlil Pavel Halama, proč se rozhodl od biliardu upustit.

Za několik měsíců tvrdé práce vznikla v patře takzvaná Tančírna. Název, který evokuje retro a časy dávno minulé, nezvolil náhodou.

„Tančírny byly za první republiky, Panský dům je starý zhruba 800 let. Odjakživa byl centrem kultury v Chotěboři. Myslím si, že Tančírna sem jednoduše patří. A je to i o tom, aby se i střední generace měla kde bavit," řekl provozovatel.

Prostor v patře je udělaný tak, aby po obvodu byly stoly, ale uprostřed také možnost zatančit si. V případě větších koncertů plánuje Pavel Halama uvolnit celý prostor.

Každý víkend živá hudba

Hlavní myšlenkou chotěbořské Tančírny je totiž to, aby každý víkend tady hrála živá hudba.

„Nebráníme se žádnému žánru. Postupně chceme zkusit vážnou hudbu, džez, nebo i diskotéku. Už teď mám potvrzené kapely z celé republiky, myslím si, že se lidé mají na co těšit," podotkl s tím, že Tančírna bude také hostit například i módní přehlídky, divadlo, taneční kurzy nebo gastronomické akce.

Podobné kluby viděl Pavel Halama při své návštěvě Las Vegas. „Uchvátily mne svou atmosférou, stylem i celkovým dizajnem. Chceme, aby to tady bylo kvalitní, i proto máme svého zvukaře a svou pevnou aparaturu. Není to sice nejlevnější, ale bude to stát za to!" doplnil Pavel Halama, mimo jiné i nadšený sportovec.

Tančírna v Panském domě už přivítala první kapely, v poslední lednový den se tady představily Shout The Blues Band a kvartet Kulhánek, Holeček, Razím a Vychytil v čele s legendou československého bigbítu, baskytaristou Vladimírem GUMOU Kulhánkem. Oficiální open party však na příznivce dobré muziky teprve čeká.

„Vychytáváme ještě detaily. Předpokládám, že vše bude kompletní v březnu," dodal.

Erika Nováková