Výstava fotografií Martina Halamy, rodáka ze Sobíňova, je průřezem jeho volnou tvorbou za posledních deset let. „V průběhu těchto let se věnoval několika projektům, které spojuje právě nahé ženské tělo a v jednom případě i nahé tělo mužské. Můžete zde ale najít i celou řadu dosud nepublikovaných snímků a pokusů,“ prozradili zástupci muzea.

Martin Halama začínal s fotografováním před sedmnácti lety. „Nejprve měl v hledáčku pouze přírodu a volně žijící zvířata. Postupně přešel na fotografování lidí, u kterého již zůstal. Z koníčku se postupně stalo jeho zaměstnání a od ledna 2018 se živí pouze jako fotograf na volné noze. Kromě rodinných portrétů a fotografování svateb se také věnuje reklamní a reportážní fotografii,“ doplnili zástupci muzea.

Ilustrační foto
Pod Vodárnou zbývá poslední volná parcela. O majiteli rozhodne obálka se sumou

Spolu s fotografiemi budou součástí výstavy také dřevěné sochy a plastiky Pavla Švandy. Tento svérázný umělec se věnuje práci se dřevem již více jak 20 let. Vytváří sochy, sošky, plastiky nebo atypické exteriérové prvky. Snaží se o to, aby každý kus jeho tvorby byl originál a rád přijímá nové výzvy. Jeho plastiky nemusí lidé vnímat pouze očima, mohou se jich i dotýkat.