Na pódiu tohoto festivalu začaly svoji kariéru takové hvězdy jako Petr Muk, Bára Basiková, skupina Laura a její Tygři. V porotě zasedal například František Ringo Čech nebo Michal Prokop. Rocková Vysočina skončila v 90. letech.

„Asi před deseti lety jsem nastoupil jako stálý zvukař pro kulturní dům, divadlo a kino. Při změně majitele mě nový vlastník požádal, jestli bych nechtěl být ředitelem,“ říká Antonín Axman. Jako zvukař byl vždycky precizní a žádaný.

„Pracoval jsem podle sluchu. Dneska se zvukaři bez počítače neobejdou,“ konstatuje Axman který slaví letos šedesáté narozeniny. Při té příležitosti se zapsal do pamětní knihy města Havlíčkův Brod. Antonín Axman, pro většinu známých Tonda, je nedělitelně spjatý s havlíčkobrodským kulturním životem. Právě on založil tradici letního kina, setkání Čertů a Mikulášů. Antonín Axman a nezapomene zdůraznit, že většinu akcí organizoval ve spolupráci s manželkou Lenkou. „Hledali jsme se, až jsme se našli,“ chválí svoji životní družku. Ta dodává, že všechno zvládla jen díky svaté trpělivosti.