Přitom měli šanci odpoutat se od pronásledovatelů, protože Zlín prohrál ve Varnsdorfu a Bohemians horko těžko honili bod v závěru v Čáslavi. Takhle Pražané díky skóre FC Vysočina vystřídali na druhém místě tabulky.

Porážka se zrodila hned v úvodu utkání a výraznou stopu na ní nese Tomáš Cihlář, který na jih Moravy odešel právě z Jihlavy. Už ve 4. minutě nacentroval míč z prostoru levého křídla a přesně našel nabíhajícího Lacka. Proti jeho střele k pravé tyči neměl Blažek nárok, a poprvé tak na jaře inkasoval.

„Brzký gól ovlivnil vývoj zápasu i náš výkon. Znojmo posadil do sedla a na nerovném terénu nás potom předčilo v bojovnosti, nasazení i důrazu,“ posteskl si trenér FC Vysočina Jihlava Roman Pivarník na webových stránkách klubu.

Profesorsky hrající hosté se jen těžko dostávali do tempa, nabuzení Jihomoravané agresivním napadáním dělali favoritovi potíže. Vysočina se sice dostala k několika standardním situacím, ale ty příliš nebezpečné nebyly. Přesto se hosté mohli dočkat vyrovnání, když se ve 28. minutě do stoprocentní šance dostal Tecl. Jeho střelu však na brankové čáře zastavil Cihlář. Další akce oba týmy k zajímavější koncovce nedotáhly.

Po změně stran hra pokračovala v zaběhnutém formátu. Nadšeně bojující Znojmo dobře bránilo, hra Jihlavy postrádala nápaditost. Ve 49. minutě to zkusil z trestného kopu Hnaníček, ale Blažek byl na místě včas. Akvizice Vysočiny musela zasahovat i v 64. minutě, to pálil znojemský střelec Vašíček. Dvacet minut před koncem mohlo Znojmo vést o dvě branky. Gólman Hrubý našel odkopem Zifčáka, jeho střela zazvonila na obě tyče, ale skončila v Blažkově náručí.

Jedinou vážnější šanci Vysočiny měl Mešanović, ale jeho střela asi o metr minula Hrubého branku. Závěrečný nápor hostí ovoce nepřinesl, znojemská obrana byla precizní a bez problémů všem atakům odolala.

„Ukazuje se, jak hodně těžká je druhá liga. My se musíme pečlivě připravit na každé další utkání. Už v pátek nás čeká Varnsdorf a my musíme tuhle porážku odčinit třemi body,“ dodal Pivarník.

„Na těžkém terénu se nám nedařila kombinace, nedostali jsme se k naší hře. Na to se ale nemůže vymlouvat, takové zápasy musíme odbojovat, strhnout je vůlí po vítězství,“ přidal se s kritikou do vlastního tábora útočník Stanislav Tecl.