Zaškobrtnutí napraveno. Nečekanou domácí porážku s Varnsdorfem dokázali záhy jihlavští fotbalisté napravit. V sobotu zvítězili na půdě Vlašimi 3:1. Výhra se zrodila především zásluhou útočníka Stanislava Tecla, autora dvou branek.

Utkání pod Blaníkem se odehrávalo v krajně nepříznivém počasí. Po úvodní oťukávané se v silném větru, provázeným kroupami, ujali vedení hosté ve 20. minutě, kdy Tecl dorazil přímý kop Halamy, který Hanuš vyrazil jen před sebe. „První střela na naši bránu. Trestňák z dvaceti metrů doprostřed brány, Hanuš míč před sebe vyplácnul a Tecl ho snadno dorazil. První chybou bylo špatné vyražení brankáře a druhou, že hráči nedobíhali,“ našel viníky kouč Vlašimi Luboš Urban při prvním gólu.

Druhou branku přidal po půlhodině hry Kučera do prázdné branky po hrubce Průchy. „Brejk soupeře, balón před branku, Ondra Průcha čistý balón na noze, jenže mu na mokrém terénu sklouzl a Kučera z pěti metrů trefil prázdnou bránu,“ popsal domácí trenér druhý gól.

Vzápětí byl na druhé straně faulován Teclem Vaněček a Petrů z penalty dostal Vlašim do hry. Navíc to byla historicky první branka, kterou Vlašim ve druhé lize Jihlavě vstřelila.

Druhý poločas začali náporem domácí a Blažek s námahou vyrazil projektil Starého na roh. Po jeho rozehrání udeřilo na druhé straně, když rychlý brejk zakončil Tecl. „Rychlý útočník Tecl běžel na našeho nejpomalejšího Pokorného, ve vápně mu míč zasekl a prostřelil Hanuše,“ povzdechl si Urban.

V závěru se Vlašim pokoušela snížit, ale nakonec byla ráda, že neinkasovala z rychlých jihlavských brejků. „S Jihlavou se dalo hrát. Dvacet minut bylo vyrovnaných, poté jsme udělali dvě kardinální chyby, které soupeř potrestal. Jirka Petrů nás z penalty dostal do hry a ve druhé půli jsem si myslel, že vítr v zádech nám pomůže. Jenže jsme po naší standardce inkasovali. V závěru jsme se sice snažili, ale špatně jsme Starým a Kosakem kopali standardky. Soupeř naše chyby potrestal, a proto jsme zaslouženě prohráli,“ smutnil Urban.

Výrazně spokojenější byl pochopitelně jihlavský trenér Roman Pivarník: „Utkání jsme zaslouženě vyhráli. Škoda, že jsme nedokázali využít další šance, které jsme měli. Stejně mne mrzí situace za stavu 0:2, kdy proti nám byla nařízena penalta a soupeř se dočkal kontaktního gólu. Jsem rád, že jsme dokázali vstřelit gól na 1:3 a utkání jsme zvládli do vítězného konce.“ Vysočině hodně pomohla změna rozestavení v poli. „V posledních zápasech jsme měli problémy ve středu pole, které jsme neovládali podle našich představ,“ vysvětloval Pivarník. „Chtěli jsme poměr sil v záloze vyrovnat, a tak jsme do ní zařadili dva klasické střední záložníky, kteří jsou více defenzivně ladění. Věřili jsme, že přesto budeme v ofenzívě hodně nebezpeční, což se v utkání nakonec potvrdilo,“ těšilo kouče.