VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

13.2.2018

Pro Natálku se již povedlo vybrat přes půl milionu, sbírka končí za dva týdny

Malá Losenice, Ždírec nad Doubravou – Ještě poslední dva týdny zbývají do ukončení sbírky pro čtyřletou Natálku – dívenku trpící mozkovou obrnou. Pro holčičku, jež se svými rodiči žije ve Ždírci nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, začala na počátku prosince 2017 shánět peníze skupinka nadšenců z Malé Losenice na Žďársku, odkud pochází otec Natálky a kam by se rodina měla v budoucnu přestěhovat. A sbírka se opravdu nečekaně „rozjela“.

12.2.2018

Napilno budou mít o valentýnu tradičně v květinářstvích

Vysočina – Někdo ho rád oslaví, jiného nezajímá a někoho až rozčiluje. Řeč je o 14. únoru, kdy se připomíná svátek svatého Valentýna, importovaný z anglosaských zemí. 

12.2.2018

Jména téměř všech dětí z fotografie jsou známá. Nad jedním se vznáší otazník

Nové Město na Moravě – Pátrání po tvářích zvěčnělých na staré fotografii patřící Jaromíru Čejkovi z Nového Města na Moravě bylo úspěšné. Téměř všechna jména fotografovaných jsou známá, otazník se vznáší pouze nad jedním z nich.

12.2.2018

V šestém týdnu skončil šestý závažný případ úmrtím

Vysočina – Letošní chřipková epidemie na Vysočině si vyžádala první úmrtí. V sobotu 10. února podlehla závažné formě chřipkového onemocnění v jihlavské nemocnici žena, ročník 1941. Počet závažných případů vzrostl na šest.

11.2.2018

Studenti z Vysočiny pojedou do Tchaj-wanu

Vysočina – Kraj Vysočina hodlá pokračovat v úspěšné spolupráci s Tchaj-wanem a koncem letošního roku vyslat studenty na stáž do Asie.

9.2.2018

Počet zákazů návštěv se v pátek zdvojnásobil

Vysočina – Dalších devět lůžkových zařízení vyhlásilo kvůli sílící chřipkové epidemii v pátek 9. února zákaz návštěv. Jakmile zákazy vstoupí v platnost, návštěvy nebudou smět do žádné z pěti krajských nemocnic, přičemž v Nemocnici Jihlava se opatření týká na všech JIP včetně dětské, ARO, novorozeneckého oddělení, geriatrie a infekčního oddělení včetně JIP. V této nemocnici platí zákazy návštěv už od pátku 9. února.

9.2.2018

V pátek mrzlo ještě víc než v úterý. Hlavně na západě Vysočiny

Vysočina – Přestože podle předpovědi z počátku druhého únorového týdne mělo nejvíc mrznout z pondělí na úterý, páteční mrazy na západním okraji Vysočiny nakonec ty úterní předčily.

7.2.2018

VIDEO: Sněžná děla plní obří lednici

Vysočina – Obří lednice u Vysočina Areny v Novém Městě na Moravě je právě „krmena“ velkým množstvím nového technického sněhu. Díky nízkým teplotám mohli členové sportovního klubu spustit sněžná děla a začít s jejím plněním.

7.2.2018

Od začátku týdne přibyly případy závažného onemocnění chřipkou

Jihlava, Třebíč – Další dva závažné případy onemocnění potvrzují akceleraci letošní chřipkové epidemie na Vysočině. Od začátku chřipkové epidemie evidují hygienici v kraji čtyři závažné případy chřipky. Zatím není z Vysočiny v této souvislosti hlášeno žádné úmrtí.

6.2.2018

Ve středu začne intenzivně od jihu sněžit

Vysočina – Nový sníh pro Vysočinu ohlásili v souvislosti s aktuální úterní výstrahou na nejbližší středu a čtvrtek meteorologové. Výstraha se týká Vysočiny, Jihomoravského a Jihočeského kraje.

5.2.2018

Chřipková epidemie: V pondělí vyhlásilo zákaz návštěv šest lůžkových zařízení

Vysočina – Celoplošná chřipková epidemie, kterou vyhlásila hlavní hygienička České republiky Eva Gottvaldová minulý pátek, kdy republiková nemocnost poprvé v sezoně 2017/2018 vystoupala nad hranici 1700 nemocných, se už začíná naplno projevovat také na Vysočině.

4.2.2018

Třebíčsko posílá další vzkaz vládě. Žádá rozhodnutí o Dukovanech

Třebíčsko - Pospěšte si, vzkazují vládě podporovatelé výstavby nového jaderného bloku v Dukovanech. Do Strakovy akademie poslali už druhou takzvanou Dukovanskou výzvu. „Rozhodněte bez dalších průtahů o investorském modelu, obchodním modelu a modelu financování,“ píší vládě.

4.2.2018

Zpívat, zpívat a zpívat. Třebíčský sbor Slunko slaví 40 let

Třebíč - Vysokoškolačka Radka každé pondělí odpoledne zamíří do zkušebny pěveckého souboru Slunko v ulici Františka Hrubína v Třebíči. Spolu s dalšími menšími i odrostlejšími členy sboru nacvičuje nové skladby, kterými Slunko překvapí veřejnost při oslavách svého výročí. Slunku je letos už 40 let! Jeho řadami za tu dobu prošlo neuvěřitelných dva a půl tisíce zpěváků.

3.2.2018

Nový web ukrývá stoleté příběhy Vysočiny

Vysočina – Organizace Vysočina Tourism představila nové internetové stránky www.vysocina100let.cz. Web mapuje zajímavé události, osobnosti nebo významné architektonické počiny v kraji za uplynulých sto let.

2.2.2018

Pololetní prázdniny si děti užívaly na sněhu

Nové Město na Moravě - Zimní radovánky si o pátečních pololetních prázdninách užívaly děti například na cvičném svahu sjezdovky na Harusově kopci na okraji Nového Města na Moravě. Kromě běžného lyžování si zájemci mohli vyzkoušet i jízdu na pěnové placce ve tvaru tučňáka.

2.2.2018

Ve Víru se letos na ledu zatím nelezlo, horolezci čekají na mrazy

Vír – Ledová stěna, kterou horolezci nedaleko obce Vír pravidelně vytvářejí už dvanáct let, se na skále v této sezoně zatím neobjevila. Zatímco loni lezci mohli atrakci využívat už od začátku ledna, v tomto roce jim počasí zatím nepřeje. Ve Víru je vše připraveno, ale provozovatelé stěny ještě ani ledovat nezkoušeli. K zprovoznění plochy by potřebovali, aby pořádně mrzlo alespoň týden, a to nejen v noci, ale i přes den.

2.2.2018

Pacientka s chřipkou skončila na ARO jihlavské nemocnice

Vysočina – Chřipková epidemie se ani letos Vysočině zřejmě nevyhne. V právě končícím pátém kalendářním týdnu byl v regionu zaznamenán první případ závažného onemocnění chřipkou v aktuální sezoně, přibývají zařízení, která vyhlašují zákaz návštěv kvůli zvyšující se nemocnosti.

2.2.2018

Kde by mohl stát bazén v Meziříčí, najdou zájemci na webu města

Velké Meziříčí – Tři možnosti výstavby relaxačního centra ve Velkém Meziříčí včetně krytého bazénu zahrnuje studie proveditelnosti, kterou zveřejnila na svém webu velkomeziříčská radnice. „Kdo má zájem, může si nyní studii prohlédnout na webových stránkách. O dalším postupu později rozhodnou zastupitelé,“ informoval místostarosta Velkého Meziříčí Vilém Lavický.

2.2.2018

Týrané psy z Kamenice čeká lepší život. Uspořádali pro ně sbírku

Kamenice nad Lipou – Více než dvěma stovkám psů, které veterinární lékaři odebrali ve středu 31. ledna z otřesného prostředí manželům z Kamenice nad Lipou, se rýsuje lepší budoucnost.

2.2.2018

I v zimě stojí návštěva jihlavské zoo za to

Jihlava – Vstupné zdarma nebo s padesátiprocentní slevou by mělo do jihlavské zoologické zahrady přilákat tento víkend děti. Návštěva mimo hlavní sezonu může příjemně překvapit. Mnoho zvířat je v zimě aktivnějších než v létě a každého návštěvníka si se zájmem prohlédnou.

2.2.2018

Děs v podhradí, křest boeingu a dědečkem na pódiu: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 1. února 2018.

1.2.2018

Fanoušky hokeje ochrání nové mobilní oplocení

Jihlava – Obavy z teroristických útoků jsou důvodem nového opatření. Mobilní oplocení by mělo fanoušky chránit.

1.2.2018

V Meziříčí chtějí letos stavět nový most i sportovní tribunu

Velké Meziříčí – Rekonstrukci mostu u Jelínkovy vily v Třebíčské ulici či modernizaci sportoviště za třetí základní školou ve Školní ulici doporučili meziříčským zastupitelům ke schválení tamní radní v rámci rozdělení peněz na investice z přebytku hospodaření města.

1.2.2018

Kvůli nástupu chřipek hlásí zákaz návštěv první domov důchodců

Proseč u Pošné, Pelhřimov – Chřipková epidemie je zřejmě za dveřmi Pelhřimovska. Po úterním zákazu návštěv v Nemocnici Pelhřimov vyhlásil v posledním lednovém týdnu zákaz návštěv také Domov důchodců Proseč u Pošné.

1.2.2018

Ulice či náměstí na Vysočině nejčastěji patří novináři Borovskému

Vysočina – Nejčastěji se ulice či náměstí v kraji jmenují po novináři Karlu Havlíčku Borovském. Zakladatel Československa Tomáš Garrigue Masaryk je v četnosti názvu ulic na sedmém místě, a to zásluhou svého syna Jana. Po Masarykovi se však často jmenují hlavní náměstí ve městech.

1.2.2018

Panelák rozstříhá speciální bagr, zmizí i vstupní brána

Třebíč – Staniční sestra Yvona Andělová a její kolegové teď prožívají zvláštní období. Jejich oddělení nemocniční léčebny dlouhodobě nemocných (LDN) v Třebíči zůstalo jako poslední v prostorách pavilonu CH, lidově řečeno staré chirurgie. Objekt z panelů má jít za tři měsíce k zemi. Všechna ostatní oddělení už jsou odstěhovaná v novém pavilonu C. A v paneláku se činí dělníci, kteří toho musejí stihnout hodně, než přijede demoliční četa.

1.2.2018

Medvěd rozdával vysvědčení a poslanci jeli do Dukovan: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 31. ledna 2018.

31.1.2018

Z prvního vysvědčení se těší i prvňáčci z třídy pro velmi nadané děti

Vysočina - Přes šedesát tisíc žáků v Kraji Vysočina dostalo pololetní vysvědčení. Mezi nimi byli i prvňáčci z nově vzniklé třídy pro nadané děti. Ta od září funguje v jihlavské Základní škole v ulici Demlova.

31.1.2018

Návratnost investice do nového bloku v Dukovanech zůstává nevyřešená

Dukovany - Příprava nového jaderného bloku v Dukovanech je tématem dvoudenního jednání sněmovního hospodářského výboru v Jaderné elektrárně Dukovany. Generální ředitel společnosti ČEZ Daniel Beneš poslance a členy výboru informoval o situaci na energetických trzích a strategii Skupiny ČEZ.

31.1.2018

Štefánikovy kasárny jsou minulostí

Jihlava – Už jen pár zdí zbylo z bývalých Štefánikových kasáren. Bagry nakládají na nákladní auta tuny stavební suti.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT