VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

27.12.2017

Vysočinu budou propagovat na deseti veletrzích v Česku i zahraničí

Vysočina – Památky, přírodu, ale i zajímavá místa a aktivity budou v příštím roce propagovat pracovníci příspěvkové organizace Vysočina Tourism na několika veletrzích cestovního ruchu.

27.12.2017

Děti oblíbené kantory nenominovaly, Zlatý Ámos z Vysočiny nebude

Vysočina – Anketa o nejoblíbenějšího učitele v českých, moravských a slezských školách Zlatý Ámos se letos nejspíš Vysočiny vůbec týkat nebude. Do Vánoc nebyl z tohoto kraje nominován do 25. ročníku ankety žádný kandidát. Uzávěrka ankety je 31. prosince, ale vzhledem k tomu, že už jsou vánoční prázdniny, nelze s přihláškou na poslední chvíli příliš počítat.

25.12.2017

Šamanka: Lidé stále ještě nepochopili, že nesou plnou odpovědnost za své činy

Vysočina /ROZHOVOR/ – Ještě jsem ležela v dětské postýlce, a už jsem měla vize a další stavy změny vědomí. Odmala jsem naslouchala hlasu, který mi říkal, co mám v daných situacích dělat. Učil mě, radil mi a trénoval mě. Stal se mým průvodcem.

24.12.2017

Přečtěte si přání čtenářů Deníku. Splní se?

Deník vyzval své čtenáře, aby poslali vánoční přání, které redaktoři Deníku v těchto dnech doručí do vídeňské katedrály svatého Štěpána, kde je umístěna schránka, kam se přání ze všech koutů světa hází.

23.12.2017

Pořád to vnímám jako sen, který se mi opravdu přihodil

Jihlava - V roce 1987 se budoucímu jihlavskému lékaři Miloši Holubovi poštěstilo, že se jako medik mohl zúčastnit výměnné studentské praxe. V jeho případě se cílovou destinací stala univerzitní nemocnice v Palermu. Ani ve snu ho nenapadlo, co všechno ho tam potká. Zážitky a postřehy z cesty si zapisoval – a nyní vše vychází knižně pod názvem Most do Palerma.

22.12.2017

Na svah mohou lidé z Vysočiny vyrazit i o Štědrém dni

Vysočina – Také během vánočních svátků mohou lidé zamířit na sjezdovku. Většina větších skiareálů na Vysočině je totiž v provozu a umožňuje svezení i přímo ve Štědrý den.

22.12.2017

Cukrářky: Lidé mají nejraději vosí hnízda a „nahé“ dorty

Vysočina – Vosí hnízda, vanilkové rohlíčky a třeba i pracny. Nejen tyto druhy vánočního cukroví budou mít lidé na Jihlavsku na štědrovečerním stole. Dvě cukrářky z Jihlavska pro ně totiž za poslední měsíce napekly více něž tři metráky cukroví.

21.12.2017

Na Vysočině startuje prodej vánočních kaprů, někde se zdražovalo

Vysočina – Vánočního kapra mohou lidé zakoupit již nyní. Většina rybářství na Vysočině totiž zahajuje prodej šupináčů, kteří mají skončit na štědrovečerní tabuli, ve čtvrtek 21. prosince.

19.12.2017

Na Bernard Fest 2018 se můžete myšlenkami přenést už u vánočního stromečku

Humpolec – Dárek, který klidně zahřeje dvakrát, stihnou ještě letos dát pod stromeček ti, kteří už myslí na sezonu hudebních festivalů v příštím roce. Pivovar Bernard začal už na počátku prosince s prodejem vstupenek na Bernard Fest 2018.

19.12.2017

Hráči hokejové Dukly obdarovali děti v nemocnici

Jihlava - Třicet tisíc korun mezi sebou vybrali hráči prvního týmu hokejového klubu Dukla Jihlava, aby obdarovali malé pacienty v jihlavské nemocnici. Peníze poslouží na nákup stolečků pro jednotku intenzivní péče na dětském oddělení.

19.12.2017

Ježíškova vnoučata nadělila i jízdu elektromobilem

Třebíčsko - Panu Josefovi z Domova bez zámku v Náměšti nad Oslavou se splnilo vánoční přání. Svezl se elektromobilem. Pomohla mu k tomu takzvaná Ježíškova vnoučata, která plní vánoční přání materiálního či zážitkového charakteru opuštěným seniorům v domovech. 

19.12.2017

Vesmírné lodě z ledu a lahváč pro Havla: prohlédněte si nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 18. prosince 2017.

19.12.2017

Firmy ve vánočních benefitech rozdávají peníze, sladkosti i kapra

Vysočina – Různě štědré ke svým zaměstnancům jsou před nadcházejícími svátky firmy na Vysočině. V pestré nabídce vánočních benefitů kromě třináctého platu nechybí ani nejrůznější poukázky, balíčky a večírky.

18.12.2017

Chřipka zatím nepřichází, do Vánoc by to mohlo vydržet

Vysočina – Lidé na Vysočině by měli prožít letošní Vánoce bez chřipek. V uplynulém 50. kalendářním týdnu sice v rámci celé Vysočiny akutně respiračních onemocnění o devět procent přibylo a nemocnost vyjádřená 1085 nemocnými v přepočtu na sto tisíc obyvatel vystoupala na sezonní maximum, ale nadále v populaci viry pravé chřipky zaznamenány nebyly.

18.12.2017

Příběh zrození Ježíše sehraje ve Žďáře pět desítek ochotníků

Žďár nad Sázavou – Desítky herců, živá zvířata a nezaměnitelná vánoční atmosféra přímo v centru města. To nabízí živý betlém, kterému bude patřit žďárské náměstí Republiky v úterý 19. prosince od šestnácti hodin. Ochotnické představení má ve městě více než dvacetiletou tradici a vždy přiláká stovky lidí.

18.12.2017

Začalo zkoumání vlivů nového jaderného zdroje na životní prostředí

Dukovany - Lidé a obce mají už jen několik hodin na to, aby poslali své připomínky k posuzování vlivů na životní prostředí nového jaderného zdroje v Dukovanech.

18.12.2017

Za překročení rychlosti se bude vybírat i nadále

Velké Meziříčí – Řidiči jedoucí po dálnici D1 si musí dávat stále pozor na sníženou rychlost mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou, a s tím spojené úsekové měření. Přestože už bylo avizováno jeho ukončení, opak je pravdou. Rychlost se měří dál a rozdávají se také pokuty.

18.12.2017

Za nejkrásnější alej v kraji si hlasující zvolili Valchovskou cestu

Vysočina – Valchovská cesta u Počátek na Pelhřimovsku se letos stala nejkrásnější a nejoblíbenější alejí v Kraji Vysočina. Zmíněné počátecké stromořadí totiž získalo regionální prvenství v rámci letošního ročníku ankety Alej roku.

18.12.2017

Zda rozšíří školu, budou v Hamrech vědět až v únoru

Hamry nad Sázavou – Dva miliony coby podíl obce na rozšíření základní školy zanesli do rozpočtu v Hamrech, přestože ještě nevědí, zda dotaci, o kterou žádali začátkem letošního roku, získají.

17.12.2017

Placatka s alkoholem už se na hony nenosí

Borovná, Telč – Zbrojní průkazy, stav zbraní a také přítomnost alkoholu v krvi. To jsou věci, na které se policisté nejvíce zaměřují při kontrolách honů.

17.12.2017

Nejteplejší den zaznamenali meteorologové v Moravských Budějovicích

Vysočina - Teploty na Vysočině byly v listopadu neznatelně nadprůměrné. Srážky oproti tomu zůstaly hodně pod dlouhodobým průměrem, zejména na Třebíčsku.

17.12.2017

Před vánočním shonem se ve Žďáře utíká na Ostrov pohody

Žďár nad Sázavou – Před vánočním shonem a stresem se ve Žďáře nad Sázavou utíká na Ostrov pohody. Několikadenní akci plnou pohádek, písniček, soutěží a tvořivých dílen letos už podvacáté uspořádali manželé Müllerovi s partou několika desítek pomocníků a dobrovolníků.

16.12.2017

VIDEO: Otužilci plavou v ledové vodě u třebíčského mostu

Třebíč - Teplota vzduchu dva stupně, teplota vody jeden a půl stupně. A řeka Jihlava u Podklášterského mostu v Třebíči plná otužilců. Vedle místních borců z Klubu ledních medvědů v Třebíči se do ledové vody ponořili i kolegové z otužileckých sdružení ze Znojma a Jihlavy. A také tři odvážlivci ze zástupu přihlížejících.

16.12.2017

Na zámku v Telči hrají živý betlém

Telč – Na nádvoří Státního zámku v Telči se opět po roce vrací představení živého betlému v podání telčského folklorního souboru Podjavořičan a Kvítek. Vánoční atmosféru bude možné v Telči načerpat už během třetího adventního víkendu.

15.12.2017

Město ustoupilo, na platy řidičů peníze dá

Třebíč – Zdá se, že hrozící stávka řidičů městské autobusové dopravy v Třebíči (MAD) je zažehnána. Vedení města totiž ustoupilo tlaku šoférů i jejich zaměstnavatele, koncernu Icom transport, a uvolní částku 200 tisíc euro na dorovnání mezd.

15.12.2017

Zpětná vazba je pro nás povzbuzující injekcí, říká Vojtěch Zikmund

Nové Město na Moravě – Celostátní ocenění Neziskovka roku v kategorii Střední neziskovka získal za letošní rok Domácí hospic Vysočina, který má své hlavní sídlo v Novém Městě na Moravě. Za dobu svého působení už jeho zaměstnanci pomohli stovkám klientů.

15.12.2017

Paní Jarmile se splnilo vánoční přání. Setkala se s papežem Františkem

Třebíč - Paní Jarmila Vrzáčková z třebíčského domova pro seniory dostala ten nejkrásnější vánoční dárek. Setkala se s papežem Františkem. Svatý otec ji při generální audienci v aule Pavla VI. ve Vatikánu dokonce objal, požehnal jí a daroval jí růženec.

15.12.2017

O historii Jihlavy vypráví dvě nové knihy

Jihlava - Ve Velké gotické síni jihlavské radnice včera odpoledne spisovatel Ladislav Vilímek pokřtil své dvě nové knihy.

15.12.2017

S lednem startuje nominace do Zlaté jeřabiny a Skutku roku

Vysočina – Od Nového roku bude mít opět veřejnost měsíc na to, nominovat vysočinskou aktivitu či skutek z právě uplynulého roku do dalšího ročníku anket Zlatá jeřabina a Skutek roku. Ty pořádá Kraj Vysočina.

15.12.2017

Od příštího roku by senioři mohli jezdit trolejbusy zdarma

Jihlava – Vedení jihlavské radnice zvažuje, že by od příštího roku na bezplatné jízdné mohli dosáhnout i lidé od 65 let. Už několik roků mají bezplatné jízdné v jihlavských trolejbusech a městských autobusech senioři od sedmdesáti let.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT