S prázdnou se od favoritů vrací Třebíč i Jihlava. Oba týmy ve druhých zápasech semifinále play-off I. hokejové ligy na ledech svých soupeřů opět prohrály.

Série se nyní přesouvá na Vysočinu. Třetí a čtvrté zápasy jsou na programu v pátek a v sobotu.

OLOMOUC - JIHLAVA 3:1
Stav série: 2:0

O úvodní trefu se pokusil domácí Kindl, ale puk za Rittichova záda nepropasíroval. Na jihlavského gólmana následně nevyzrál ani Selingr. Dukla kapitulovala až po vyloučení Malce, které po necelé půlminutě potrestal Staněk. O odpověď se na druhé straně pokoušel Důras, ovšem Vošvrda byl na místě. Vyrovnat poté mohl Velecký, jenomže netrefil poloodkrytou branku. O olomouckou aktivitu se poté postarali Herman s Maroszem, kteří si ale vylámali zuby na Rittichovi.

Brankář Dukly byl úspěšný i zkraje druhé části, kdy v oslabení svého týmu zlikvidoval šanci Knotkovi. Jihlava se první branky v semifinálové sérii dočkala v polovině zápasu díky přesné střele Důraze, která znamenala vyrovnání. Hanáci ovšem na aktivitě neubrali a Rittich musel likvidovat šanci Ostřížka.

Stejný souboj byl k vidění i v první šanci třetí třetiny a opět s podobným výsledkem. Brankáře Dukly pak nepřekonal ani nenápadným nahozením Houdek. Podařilo se to až kuriózním způsobem Maroszovi za pomoci brusle. Pět minut před koncem pojistil olomoucké vedení Kindl, který natřikrát prostřelil Ritticha. Na druhé straně mohl vykřesat naději Štěpánek, ale Vošvrda si v prvním případě poradil a ve druhém ho zachránila tyč.

Branky a nahrávky: 9. Staněk (Knotek), 49. Marosz, 56. Kindl 31. Důras (Hubáček). Rozhodčí: Čech, Blecha Čížek, Kis. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 2971. Třetiny: 1:0, 0:1, 2:0. Jihlava: Rittich - Dobrovolný, Zadražil, Mocek, Podlipník, Štebih, Jaroš - Čachotský, Zeman, Prokš - Důras, Hubáček, Seman - Velecký, Kuřítko, Haluza - Štěpánek, Malec, Jícha.

M. BOLESLAV - TŘEBÍČ 4:2

Třebíč začala ve velkém stylu. Nejprve ustála domácí přesilovku a poté ji poslal do vedení ranou o tyč Nahodil. Krátce poté měli hosté početní výhodu pět na tři, kterou přetavil ve dvoubrankové vedení dobře postavený Kaut. Oslabení a manko domácí nerozhodilo, na zteč nepozorné obrany vyrazili Mikulík s Ovčačíkem a druhý jmenovaný snížil. Horácká Slavia v čele Falterem gradující nápor Bruslařů eliminovala pouze několik minut. Jarůšek našel nehlídaného Vrbatu, jenž dopravil kotouč do poloodkryté branky a vyrovnal.

Prostřední dějství začalo příležitostí Ovčačíka, ovšem zaúřadovala Falterova lapačka. Třebíčský gólman se musel činit hlavně v polovině utkání při domácí přesilovce pět na tři a zejména proti Tomanovi a Vrbatovi se vyznamenal. Tři vteřiny před koncem dvojnásobné početní výhody ho ovšem překonal Klimenta, a poslal tak favorita poprvé v tomto zápase do vedení. Hosté se nepoučili a po dalším z faulů zůstali opět ve třech, tentokrát ale Falter puk za svá záda nepustil a dál čaroval. Stejná rovnice pokračovala až do konce druhé třetiny.

Poslední část začala Pabiškovou ránou do třebíčské tyče a nadále pokračovala domácím náporem. Hosté se v závěru pokusili o power-play, kterou nakonec ztrestal Mikulík.

Branky a nahrávky: 10. Ovčačík (Mikulík), 16. Vrbata (Jarůšek, Jindra), 29. Klimenta (Mikulík), 60. Mikulík (Nouza) 3. Nahodil (Malena), 8. Kaut (Laš, Malena). Rozhodčí: Mrkva, Přibyl Klein, Reich. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2330. Třetiny: 2:2, 1:0, 1:0. Třebíč: Falter - Malena, Bilčík, Dietz, Šaur, Peroutka, Přibyl, Šidák - Dolníček, Dočekal, Laš - Čuřík, Nahodil, Fořt - Kadela, Kaut, Křivohlávek - Juráň, Trojan, Čech.