V neděli 10. dubna totiž odstartují po celé České republice v pořadí již páté 
strolleringové závody, což jsou závody ve sportovní chůzi s kočárkem.

Maminky, tatínci nebo také babičky a dědečci se letos 
v Pelhřimově do této akce zapojí podruhé. „Do loňského ročníku těchto závodů se přihlásilo 28 rodin. Tatínci, kteří přišli původně pouze fandit, se ale také zapojili a nakonec byli do závodů více zapáleni než maminky," popsala zkušenost s loňskou účastí Zuzana Fišarová, organizátorka závodů kočárků v Pelhřimově.
Pro soutěžící budou připraveny tři hlavní kategorie závodů, a to pro maminky, pro tatínky a pro celé rodiny, kdy je třeba, aby se dva členové rodiny drželi madla kočárku současně.

Zapojit se do závodů ale budou moci i ti nejmenší. „Pro děti budou připravené závody na odrážedlech a závody s dětskými kočárky," informovala Zuzana Fišarová.

Pro děti, které již odrostly kočárkům, bude navíc také připraven doprovodný program, o který se postará pelhřimovské Rodinné centrum Krteček. „Děti si budou moci malovat křídami, řádit na skákacím hradu, plnit úkoly na různých stanovištích nebo si nechají pomalovat obličej," vyjmenovala Fišarová.

Závody kočárků v Pelhřimově začnou v 15 hodin. Registrace závodníků bude odstartována půl hodiny před samotným zahájením letošních kočárkových závodů. „Zatím se do akce přihlásilo 
16 rodin. Z loňského ročníku ale máme zkušenosti s tím, že plno lidí se přihlásí až přímo na místě," řekla Fišarová.

Na ty, kteří se přihlásí předem elektronickou cestou, a to na stránkách www.zavodykocarku.cz, bude čekat dárek v podobě dárkové taštičky.

V minulých ročnících se závodilo na více než pětatřiceti místech republiky a akce se zúčastnilo zhruba tisíc kočárků.
Tento ročník bude navíc poprvé také mezinárodní, jelikož se do závodů kočárků zapojí i Polsko. „Cílem akce je motivovat maminky na mateřské dovolené k pravidelnému pohybu a sportu. Navíc chceme ukázat, že sportovat lze i s kočárkem," vysvětlila Edita Berková, zakladatelka programu Strollering.

Každá rodina zaplatí při registraci padesát korun. Výtěžek ze vstupného, tak jako minulý rok, poputuje na dobročinné účely.