„Mám vám to říct slušně, nebo sprostě? Je to nenormální, nemůžu říct, že to byl pan Prokeš, kdo balvany ze svého pozemku na náš odvalil, on se k tomu nehlásí. Nevím, co na to říct," rozčílil se včera starosta Velkého Beranova Jan Plevčík. „Nevím, kdo to odvalil na jiné pozemky, asi někdo aktivní," řekl k věci Prokeš.

Rostislav Prokeš se už roky hádá s obcí, chataři a s dobrovolným svazkem Cyklostezka Jihlava – Třebíč – Raabs o tom, co se na jeho pozemku smí, nebo nesmí. Posledním jeho pokusem o zablokování cesty bylo to, že na trasu navezl balvany. To se ale nelíbilo chatařům, a tak dali věc k jihlavskému soudu. Ten rozhodl, že balvany ani žádné jiné překážky na cyklostezku nepatří. „Je to předběžné, ani jsem se k tomu nemohl vyjadřovat, podal jsem odvolání a teď se čeká," vyjádřil se k tomu Prokeš. Případ tak bude prošetřovat Krajský soud v Brně.

Předseda svazku obcí na cyklotrase Jihlava – Třebíč – Raabs a zároveň náměstek jihlavského primátora Jaroslav Vymazal je rád, že soud takto rozhodl. „Doufám, že odvolací soud rozhodnutí potvrdí a že se tam snad dá všechno do původních kolejí tak, aby byl průjezd standardní," řekl Vymazal.

Podle Prokeše však jeho pozemkem cyklotrasa nikdy vést neměla. Řešení v dlouholetém sporu vidí Prokeš v tom, že dostane jiný pozemek. „Když mi vymění metr za metr, tak prosím. Jenomže v ten okamžik narazí na ostatní majitele pozemku, protože se začnou ozývat taky," uzavřel Rostislav Prokeš.