Před rokem Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva společnosti ICOM transport, potvrdila, že se situaci snaží řešit. Nyní to vypadá, že by betonové zátarasy mohly do několika měsíců zmizet.

„Na opravu zděného plotu máme již všechna potřebná povolení. Plot chceme opravit do nejdříve. V současné době probíhá výběrové řízení," vyjádřila se Kratochvílová.

Podél opravené zdi bude vybudován rovněž nový chodník. Kromě toho chce dopravní společnost ještě zrekonstruovat sociální zázemí v hale a dále pořídit nový informační displej pro cestující.
Opravu zděného plotu cestující vítají. V anketě, kterou na nádraží udělala reportérka Jihlavského deníku, se cestující shodli na tom, že betonové zátarasy nedělají nádraží dobrou reklamu. „Je to ostuda. Autobusy totiž podél zdi staví a my musíme vystoupit. Často tu mezi těmi betonovými překážkami kličkujeme," vyjádřil se cestující Petr Klement.

Protože stále ještě není zřejmé, zda stávající autobusové nádraží zůstane do budoucna na svém místě, je společnost k dalším velkým investicím opatrná. Velký dopravní terminál má Jihlava 
v plánu u městského nádraží, kde už byly nedávno dokončeny částečné úpravy.

Autobusová dopravní společnost přesto v poslední době do stávající budovy na autobusovém nádraží vložila tři čtvrtě milionu korun.

„Vybudovali jsme nový dispečink a zázemí pro řidiče, kteří čekají na další linku. Dali jsme výpověď provozovateli ubytovny, protože byla zdrojem nepořádku a problémů. V těchto prostorách jsme vytvořili zázemí pro naše zaměstnance. Přehodnotili jsme fungování toalet, které jsou 
k dispozici veřejnosti zdarma, a troufám si říci, že se nám daří udržovat je v lepším stavu, než je udržoval bývalý nájemce," vyjmenovala Kratochvílová další změny, které se na jihlavském autobusovém nádraží uskutečnily. Řidiči mají v nádražní budově k dispozici šestnáct pokojů včetně sociálního zázemí, sprchy a kuchyňky.

Minulý rok byl v nádražní hale zprovozněn nový moderní infokiosek a pro cestující je tam k dispozici wifi připojení zdarma.

„Dále máme v plánu zřídit vjezdový systém a oficiálně umožnit i parkování osobním vozům na vyhrazeném místě. Například pro doprovod našich cestující bude 15 minut zdarma," doplnila k plánovaným záměrům na nádraží Kratochvílová.

Kromě Jihlavy přišla na řadu také úprava nocovny v Telči. „Ta byla přebudována za více než 2,5 milionu korun 
a v úterý 15. března byla slavnostně předána do užívání. Vytápění je zajištěno podlahovým vytápěním s ekologicky čistým zdrojem, tepelným čerpadlem," uvedla PR manažerka společnosti Marcela Průchová.

Stavební úpravou nocovny v Radkovské ulici v Telči byl vytvořen prostor pro odpočinek řidičů. Řidiči mají k dispozici čtyři pokoje, kuchyňský kout vybavený spotřebiči, sociální zázemí včetně automatické pračky. Dále nocovna disponuje společenskou místností, ve které nechybí televize, počítač a připojení na internet.

Další velkou stavbou je autobusové nádraží v Dačicích. kousek za hranicemi okresu Jihlava a Vysočiny v Jihočeském kraji. Jedná se o velkou rekonstrukci interiéru i exteriéru nádraží.
„Venkovní úprava budovy se týká zateplení a výměny oken, čímž se zlepší energetická náročnost na provoz. Vnitřní úpravy se především týkají zázemí pro řidiče a dispečery. Bude zde vytvořeno pět místností pro nocování řidičů včetně odpovídajícího sociálního vybavení. Prostor pro dispečery a hala pro cestující veřejnost. Samozřejmě nezapomeneme ani na prostor před budovou. Plánujeme opravu vozovky, nástupních ostrůvků i přístřešků na nádraží," popsala Kratochvílová.