Bída. Jihlava schytala debakl

Příbram - Po polovině soutěže jsou fotbalisté Vysočiny na sestup, v Příbrami podali tragický výkon.

25.11.2013

0:5! Jihlavský brankář Jaromír Blažek (zcela vpravo) se pouze otáčí za povedeným trestným kopem příbramského obránce Lukáše Pleška. Zkušený matador tak musel zkousnout jeden z nejhorších debaklů ve své fotbalové kariéře.Foto: ČTK

To byl nářez! Nejvyšší porážku ve své prvoligové historii prožil FC Vysočina v sobotu. V utkání sousedů v tabulce podlehli hráči Jihlavy na stadionu v Příbrami drtivě 0:5, nebodovali posedmé z osmi zápasů na hřištích soupeřů a klesli na poslední příčku tabulky.

Jihlavští hráči odehráli v hodně důležitém duelu slabou partii. Jejich výkon od úvodního hvizdu ostře kontrastoval s aktivní hrou domácích.

Však se také Příbram už v desáté minutě dostala do vedení. Pilík našel přesným centrem z levé strany Mareše, který hlavou překonal Blažka.

Vzápětí mohl zvýšit Zápotočný, ale po Pleškově rohu minul odkrytou jihlavskou branku. V 31. minutě se Příbram radovala podruhé, když se Stratil povedenou ranou trefil do horního růžku. A hned za dvě minuty Tarczalův centr propadl k Pilíkovi a ten zvýšil už na 3:0.

Neměli na odpověď

Dominance Příbrami pokračovala i po přestávce. Do velké šance se nejprve dostal Řezníček, jihlavského gólmana Blažka však nedokázal ani nadvakrát překonat. „Byli jsme v porovnání se soupeřem ve všem horší, hlavně v nasazení, důrazu i ve vůli hrát," uznal kouč hostů František Komňacký.

Čtvrtý zásah přidal čtvrt hodiny před koncem přesnou střelou k tyči střídající Švancara. Potupného „bůra" zařídil Jihlavě v 81. minutě Pleško, jenž povedeným pokusem z trestného kopu překonal bezmocného Blažka. Zkušenému gólmanovi se tak hrubě nevydařil návrat na stadion, kde dříve působil.

„Byla to z naší strany velká blamáž a ostuda, sám si snad nevzpomínám, že bych tak vysoko prohrál. Musí to být pro nás všechny velikým vykřičníkem, tak se fotbal hrát nesmí. Jestli chce Jihlava hrát v lize důstojnou roli, musí se takových výkonů i výsledků vyvarovat," uvedl dále zasmušilý Komňacký.

Pochopitelně navýsost spokojený byl domácí kouč Petr Čuhel: „Podali jsme slušný výkon. Těší mě udržená nula, získali jsme důležité tři body. Jsem rovněž rád, že jsme celý zápas odehráli koncentrovaně."

Poslední duel podzimu odehraje Vysočina v pátek doma proti Slovácku. Pro jihlavské fotbalisty už bude tento zápas existenčně důležitý.

Autor: Karel Líbal

25.11.2013 VSTUP DO DISKUSE
Mistry se o víkendu stali softballisté Havlíčkova Brodu (na snímku), kterým se podařilo navázat na loňskou sezonu a získali druhý titul v řadě.

Poslanec Martin Lank

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

OBRAZEM: Dušičky. Svátek mají i květináři

Havlíčkův Brod - Dušičky, svátek zesnulých, který každoročně připadá na 2. listopad, je pro mnohé květináře na Havlíčkobrodsku jedním ze svátků, kdy jejich obchody navštíví během roku nejvíce lidí.