Firma obhájila certifikát Audit rodina & zaměstnání, který uděluje Ministerstvo práce a sociálních věcí zaměstnavatelům například za vydařené slaďování pracovního a rodinného života zaměstnanců.

Udělené ocenění, které od náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí Zuzany Jentschke Stöcklové převzal zástupce personálního oddělení Bosch Diesel Pavel Krsička, potvrzuje, že sázka na prorodinně orientovanou politiku v největší jihlavské firmě byla správným krokem. „Ocenění zároveň dokládá, že Bosch v Jihlavě neustále a důsledně pracuje na zlepšování podmínek umožňujících našim zaměstnancům co nejlépe skloubit pracovní a rodinný život," řekl k ocenění ekonomický ředitel firmy Bosch Diesel, s.r.o., Hermann Butz.

Prorodinná politika

Firma využívá personální nástroje jako možnost práce na zkrácený úvazek, práce z domova, flexibilní pracovní modely, přístup k firemnímu vzdělávání během mateřské a rodičovské dovolené nebo finanční podpora volnočasových aktivit zaměstnanců a jejich rodinných příslušníků. Podle Butze efektivní prorodinná politika přináší firmě loajalitu a motivovanost zaměstnanců, zákazníci si takového dodavatele více váží a veřejnost věnuje zaměstnavatelům s prorodinnou personální politikou více pozornosti.

„Prosazením projektu Audit rodina & zaměstnání podporujeme vytváření inovativních pracovních míst a další růst závodu v Jihlavě," dodal Butz.