Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bývalí náměstci dostanou pod stromeček milion korun

Jihlava – Zelníček a Kodet mají peníze jisté, Pospíchal je kvůli obvinění zatím nedostane.

25.11.2014
SDÍLEJ:

Petr PospíchalFoto: MMJ

Příjemný dárek pod stromeček dostanou tři exnáměstci jihlavského primátora, tedy ti, kteří na radnici skončili s nástupem nového volebního období.

Jedná se o odměnu vyplacenou po skončení funkčního období. Celkem dostanou bývalí náměstci Josef Kodet, František Zelníček a Petr Pospíchal 963 tisíc korun. Výši odměny stanovují právní předpisy. „Rada města Jihlavy má pouze v kompetenci rozhodnout, zda se bude jednat o jednorázovou výplatu, nebo v několika měsíčních splátkách. Rada v minulém týdnu schválila jednorázovou formu výplaty," informoval tajemník jihlavského magistrátu Lubomír Dohnal.

Částka se určuje tak, že se stanoví výše měsíční odměny, k níž se přičte násobek této částky a počtu celých ukončených po sobě jdoucích let výkonu funkce, nejdéle však pěti ukončených let výkonu funkce. „Podle výše uvedených právních předpisů tak náleží Josefu Kodetovi jedna plus pětinásobek měsíční odměny, to je šest krát 60 234 korun, což je 361 404 korun. Františku Zelníčkovi náleží jedna plus trojnásobek měsíční odměny, to je čtyři krát 60 234 korun, tedy 240 936 korun. Petru Pospíchalovi náleží jedna plus pětinásobek měsíční odměny, to je šest krát 60 234, tedy 361 404 korun," spočítal tajemník.

Josef Kodet a František Zelníček peníze dostanou na účet v prosinci. V případě Petra Pospíchala je situace jiná. Okresní soud v Jihlavě jej totiž na konci října podruhé shledal vinným a odsoudil ho k deseti měsícům vězení, které jsou podmíněně odloženy na osmnáctiměsíční zkušební dobu.

Bývalý náměstek musí navíc zaplatit nemajetkovou újmu ve výši 675 tisíc korun třem osobám, které svým jednáním poškodil. Byl obviněn za poškození cizích práv a křivé obvinění. „Tato částka nebude až do právní moci rozsudku jmenovanému vyplacena," uvedl tajemník Dohnal.

Zajímavostí je, že pokud by se podle tajemníka konalo ustavující městské zastupitelstvo o týden později, odměna pro Františka Zelníčka by se zvýšila z trojnásobku na čtyřnásobek měsíční výplaty.

Na odměny mají nárok také současný primátor Rudolf Chloupek a náměstek Jaroslav Vymazal. Peníze však dostanou až po skončení funkčního období. „Dostanou však maximálně jednu výplatu plus pětinásobek, i kdyby byli na radnici osm let. Co rok, to výplata, ale maximum je pět let," uzavřel tajemník Lubomír Dohnal.

Autor: Dana Křížková

25.11.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Mistry se o víkendu stali softballisté Havlíčkova Brodu (na snímku), kterým se podařilo navázat na loňskou sezonu a získali druhý titul v řadě.

Softballisté Havlíčkova Brodu obhájili extraligový titul

Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

OBRAZEM: Dušičky. Svátek mají i květináři

Havlíčkův Brod - Dušičky, svátek zesnulých, který každoročně připadá na 2. listopad, je pro mnohé květináře na Havlíčkobrodsku jedním ze svátků, kdy jejich obchody navštíví během roku nejvíce lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení