VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čas velkých letních poutí přichází, mezi prvními ožila Červená Řečice

Pelhřimovsko – Do řady vsí a měst na Pelhřimovsku zavítají během léta kolotočáři. Na několika místech okresu jim práce se stavěním atrakcí a poté v provizorních pokladnách už začala.

25.7.2015
SDÍLEJ:

Rodina Ranglova tento víkend sveze a pohoupe děti i dospělé v Červené Řečici. V centru města bude živo již dnes, první kolotoče se roztočí ve 13 hodin. V neděli na pouť zamíří i trhovci se svým pouťovým zbožím. Foto: Deník/ Denisa Šimanová

Pouťové veselí tento víkend na svatou Annu ovládne i Červenou Řečici a Jiřice. Tam se v rámci pouťových oslav uskuteční vystoupení Franty Marka, známého hudebníka z televize Šlágr. V neděli návštěvníky hudebně naladí společně s doprovodnou kapelou Allegro Band. Koncert si mohou zájemci poslechnout na jiřickém sportovním hřišti od 15 hodin.

Bohatý doprovodný program během poutě čeká i na červenořečické. „Římskokatolická farnost a radnice v Červené Řečici dnes od 20 hodin pořádá na dvoře tamní fary posezení se spoluobčany," uvedl místostarosta Červené Řečice Dušan Obranec. Jedná se o devátý ročník akce. O dobrou náladu místních se bude starat hudební skupina Vysočinka.

K poutím tradičně patří fotbal

Sobotní odpoledne v Řečici bude věnováno sportovcům a také milovníkům tance. „Tatran Červená Řečice pořádá v sobotu od 16.30 hodin pouťové fotbalové utkání. Na hřišti se utká Tatran Červená Řečice a Sokol Košetice," řekl Obranec. Po skončení zápasu následuje taneční zábava. K poslechu a tanci zahraje hudební skupina z Humpolce s názvem Rotace.

Také centrum Nové Cerekve v týdnu ožilo pouťovými atrakcemi. Až do neděle tady budou lákat nejen kolotoče, ale o víkendu k nim přibudou i stánky.

Městys bude žít i nezbytnými pouťovými tancovačkami, zájemci budou muset volit mezi klasickým sálem a areálem fotbalového hřiště, kde se chystá oldies diskotéka. „A na fotbalovém hřišti se uskuteční i letní pouťový turnaj," doplnil informaci novocerekvický starosta Zdeněk Rajdlík.

Na větší nápor se musí připravit i úžasná novocerekvická synagoga, která se po loni dokončené rekonstrukci stala pro městys lákadlem číslo jedna.

O pouťové veselí na většině místech Pelhřimovska se postará rodina Ranglova z Jindřichova Hradce, která s sebou přiveze mnoho zábavních atrakcí. „Od prvního května máme novou atrakci Break dance, která je hodně populární. Nejvíce oblíbená je u omladiny, ale rádi se na ní vyřádí i malé děti," prozradil František Rangl, který dodal, že nejvíce lidé chodí na autodrom, to je prý klasika. Malí i velcí si budou moci zadovádět také například na skluzavce vysoké 12 metrů.

Kolotoče se budou točit i v srpnu

O prvním srpnovém víkendu bude živo v centru Častova. Hned potom se kolotoče roztočí v Rynárci. „Doprovodný program k pouťovému víkendu budeme mít celkem bohatý. V pátek se mohou zájemci těšit na diskotéku a v sobotu na taneční zábavu na Farském dvoře za obecním úřadem, kde bude hrát skupina Wajt," pověděl starosta Rynárce Jan Pikl, který dodal, že neděle bude spíše volnější. Lidé si prý budou moci poslechnout dechovku a posedět například u piva.

V Nové Rychnově, kde bude tradiční pouť v polovině srpna, řešili problém se zprovozněním místní radniční restaurace. Podle posledních informací z novorychnovské radnice restaurace o pouti zprovozní, takže i tam bude pouť s tancovačkou.

Tečku za prázdninovými poutěmi udělají kolotočáři o posledním srpnovém víkendu v Pelhřimově.

Denisa Šimanová, Jiří Jíra

Poutě v okrese

Červená Řečice 24. 7. – 26. 7.
Jiřice 24. 7. – 26. 7.
 Nová Cerekev 24. 7. – 26. 7.
Častrov 1. 8. – 2. 8.
Rynárec 7. 8. – 9. 8.
Nový Rychnov14. 8. – 16. 8.
Pelhřimov 28. 8. – 30. 8.
Želiv 11. 9. – 13. 9.
Pacov 2. 10. – 4. 10.

Autor: Jiří Jíra

25.7.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Studentské volby. Ilustrační foto.

Středoškoláci řeknou, koho chtějí na Hradě oni

Z Vídně až na Vysočinu.

Betlémské světlo dorazí i na Havlíčkobrodsko

Luboš Pospíšil zahrál v Chotěboři

Chotěboř - Luboš Pospíšil a zcela obnovená sestava jeho kapely 5P se představila v Tančírně Panského domu v Chotěboři.

Pojištění pracovní neschopnosti může vytrhnout trn z paty

Dlouhodobá léčba nemoci nebo úrazu zamává nejen s psychikou člověka, ale také s jeho peněženkou. Pokud nemáte našetřenou solidní rezervu, zamyslete se nad připojištěním pracovní neschopnosti. Může vám přijít vhod. Co byste o připojištění měli vědět prozrazuje David Kučera, finanční poradce Partners.

Děti z dětského domova se pustily do výroby adventního zboží

Nová Ves u Chotěboře - Děti z Dětského domova a Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc v Nové Vsi u Chotěboře se v průběhu podzimu věnovaly výrobě adventního zboží.

Skvělý Brož vychytal brodské Bruslaře

Vysočina – Druhá liga skupina střed přinesla v rámci svého 20. kola krajské derby. Havlíčkobrodští Bruslaři přivítali hokejisty z Moravských Budějovic, kteří vyloupili Kotlinu. Brod se tak musel poroučet na druhé místo. Na čele ho vystřídal Tábor.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT