Pouťové veselí tento víkend na svatou Annu ovládne i Červenou Řečici a Jiřice. Tam se v rámci pouťových oslav uskuteční vystoupení Franty Marka, známého hudebníka z televize Šlágr. V neděli návštěvníky hudebně naladí společně s doprovodnou kapelou Allegro Band. Koncert si mohou zájemci poslechnout na jiřickém sportovním hřišti od 15 hodin.

Bohatý doprovodný program během poutě čeká i na červenořečické. „Římskokatolická farnost a radnice v Červené Řečici dnes od 20 hodin pořádá na dvoře tamní fary posezení se spoluobčany," uvedl místostarosta Červené Řečice Dušan Obranec. Jedná se o devátý ročník akce. O dobrou náladu místních se bude starat hudební skupina Vysočinka.

K poutím tradičně patří fotbal

Sobotní odpoledne v Řečici bude věnováno sportovcům a také milovníkům tance. „Tatran Červená Řečice pořádá v sobotu od 16.30 hodin pouťové fotbalové utkání. Na hřišti se utká Tatran Červená Řečice a Sokol Košetice," řekl Obranec. Po skončení zápasu následuje taneční zábava. K poslechu a tanci zahraje hudební skupina z Humpolce s názvem Rotace.

Také centrum Nové Cerekve v týdnu ožilo pouťovými atrakcemi. Až do neděle tady budou lákat nejen kolotoče, ale o víkendu k nim přibudou i stánky.

Městys bude žít i nezbytnými pouťovými tancovačkami, zájemci budou muset volit mezi klasickým sálem a areálem fotbalového hřiště, kde se chystá oldies diskotéka. „A na fotbalovém hřišti se uskuteční i letní pouťový turnaj," doplnil informaci novocerekvický starosta Zdeněk Rajdlík.

Na větší nápor se musí připravit i úžasná novocerekvická synagoga, která se po loni dokončené rekonstrukci stala pro městys lákadlem číslo jedna.

O pouťové veselí na většině místech Pelhřimovska se postará rodina Ranglova z Jindřichova Hradce, která s sebou přiveze mnoho zábavních atrakcí. „Od prvního května máme novou atrakci Break dance, která je hodně populární. Nejvíce oblíbená je u omladiny, ale rádi se na ní vyřádí i malé děti," prozradil František Rangl, který dodal, že nejvíce lidé chodí na autodrom, to je prý klasika. Malí i velcí si budou moci zadovádět také například na skluzavce vysoké 12 metrů.

Kolotoče se budou točit i v srpnu

O prvním srpnovém víkendu bude živo v centru Častova. Hned potom se kolotoče roztočí v Rynárci. „Doprovodný program k pouťovému víkendu budeme mít celkem bohatý. V pátek se mohou zájemci těšit na diskotéku a v sobotu na taneční zábavu na Farském dvoře za obecním úřadem, kde bude hrát skupina Wajt," pověděl starosta Rynárce Jan Pikl, který dodal, že neděle bude spíše volnější. Lidé si prý budou moci poslechnout dechovku a posedět například u piva.

V Nové Rychnově, kde bude tradiční pouť v polovině srpna, řešili problém se zprovozněním místní radniční restaurace. Podle posledních informací z novorychnovské radnice restaurace o pouti zprovozní, takže i tam bude pouť s tancovačkou.

Tečku za prázdninovými poutěmi udělají kolotočáři o posledním srpnovém víkendu v Pelhřimově.

Denisa Šimanová, Jiří Jíra

Poutě v okrese

Červená Řečice 24. 7. – 26. 7.
Jiřice 24. 7. – 26. 7.
 Nová Cerekev 24. 7. – 26. 7.
Častrov 1. 8. – 2. 8.
Rynárec 7. 8. – 9. 8.
Nový Rychnov14. 8. – 16. 8.
Pelhřimov 28. 8. – 30. 8.
Želiv 11. 9. – 13. 9.
Pacov 2. 10. – 4. 10.