Má na svědomí několik trestných činů na úseku drogové a majetkové kriminality. Hrozí mu až pětileté vězení," uvedla policejní mluvčí Monika Pátková.

Policie viní muže z toho, že letos nejméně jedenáctkrát prodal dalším lidem pervitin, a měl tak utržit přes dvacet tisíc korun. „Je také obviněn z toho, že v polovině září vnikl do dílny v Plačkově, odkud vzal nářadí za sedm tisíc korun. Na konci října se dobýval do auta v Sedlici, kde způsobil škodu za deset tisíc," doplnila mluvčí.

Muž se podle ní v říjnu také v Humpolci vloupal do octavie a vzal čtyři kompletní kola a dvě autobaterie, vše v hodnotě šest tisíc korun.
„V prvním listopadovém týd᠆nu pak vnikl do areálu bývalého zemědělského družstva ve Velkém Rybníku a vloupal se do zajištěného objektu kravína. Tam odcizil kompresor, přenosnou benzinovou elektrocentrálu a disky kol k osobnímu automobilu, vše v hodnotě osmnáct tisíc korun. V budově seníku pak poškodil čtyři zaparkovaná vozidla – veterány. U vozidel poškodil zejména karoserie a okna, majitel vyčíslil škodu na devatenáct tisíc korun," uvedla mluvčí.

Zloděj se měl také vloupat do kabin v Lipnici nad Sázavou i do prodejny v Humpolci. Naposledy kradl devátého listopadu když v Humpolci ve Lnářské ulici vnikl do budovy bývalé výrobní společnosti. „Tam prohledal několik místností a odcizil hudební pracovní stanici a klíče od osobního automobilu. Zaparkované vozidlo odvezl a na místě způsobil škodu přes třicet tisíc korun," uvedla mluvčí.

„Kriminalisté zahájili trestní stíhání pro přečiny nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody. Muž je stíhán na svobodě, hrozí mu trest odnětí svobody na jeden rok až pět let," uzavřela policejní mluvčí.