Ve většině ostatních škol na Třebíčsku děti prodloužené prázdniny mít nebudou. Někteří ředitelé šetří volno na listopadové pondělí před státním svátkem, případně na pondělí a úterý před vánočními prázdninami. „Ředitelské volno v říjnu mít nebudeme. Volno máme naplánované na 16. listopadu a v prosinci před Vánocemi," řekl ředitel Základní školy T. G. Masaryka v Moravských Budějovicích Miloš Březina.

Prodloužené prázdniny si užijí žáci Základní školy Husova v Náměšti nad Oslavou. „Před podzimními prázdninami volno máme. To ale mají pouze žáci, protože učitelé budou ve škole na seminářích," sdělil ředitel školy Pavel Hudeček. Zároveň dodal, že provoz pro děti škola zajistí. „Jeden den máme školní družinu a druhý den máme po dohodě zajištěn dům dětí a mládeže," dodal.

Že jsou učitelé ve škole během ředitelského volna, potvrzuje i ředitel Základní školy Otokara Březiny v Jaroměřicích nad Rokytnou Michal Sciegel. „Pokud je ředitelské volno, vždycky je využito pro aktivity vzdělávacího charakteru, které zaberou celý den nebo kvůli technickým věcem ve škole," vysvětlil ředitel Sciegel.

Najdou se i školy, kde ředitelé mimo krizové situace volno nevyhlašují. „V poslední době této možnosti vůbec nevyužíváme, protože jsme spádová škola, a někteří rodiče by měli problém kam s dětmi. Společně jsme se dohodli, že pokud nebudou ředitelská volna krizová, tak je vyhlašovat nebudeme," vysvětlila ředitelka Základní školy v Domamili Hana Tichá.

Jen při mimořádné situaci by vyhlásil ředitelské volno také ředitel na Základní škole Bartuškova v Třebíči Leoš Šeda. „V tuto chvíli ředitelské volno naplánované nemáme. To by muselo přijít něco nečekaného, abychom ho dali," uvedl.

DAVID ŠIBOR