Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti na startu vrací radost 
z pohybu také na Vysočině

Luka nad Jihlavou – Po celé České republice už třetím rokem s radostí a bez stresu z výkonů cvičí stovky dětí od 4 do 9 let, více i méně pohybově nadané, štíhlé i s nadváhou, z měst i vesnic, z různých sociálních i ekonomických vrstev, ale všechny s nadšením.

17.3.2016
SDÍLEJ:

Sportovní děti. Hodina Dětí na startu tady probíhá každý čtvrtek od 15.30 do 16.30 hodin v tělocvičně Základní školy Luka nad Jihlavou.Foto: Jaroslav Appeltauer

To je podstata projektu Děti na startu, který zaštiťuje ministerstvo školství. Nyní vznikají první centra i na Vysočině. V únoru prošly speciálním školením první instruktoři, kteří chtějí dětem vrátit radost z pohybu.

Odborně vyškolení trenéři a instruktoři ve školách, družinách, kroužcích, mateřských školkách, sportovních klubech i fitness centrech pomáhají dětem rozvíjet základní pohybovou motoriku, koordinaci, obratnost, rychlost a sílu. V současné době probíhají kurzy ve 150 střediscích po celé ČR a první středisko už vzniklo také na Vysočině, konkrétně v Lukách nad Jihlavou!

Hodina Dětí na startu tady probíhá každý čtvrtek od 15.30 do 16.30 hodin v tělocvičně Základní školy Luka nad Jihlavou. "Dětí se přihlásilo pětačtyřicet a věnuje se jim zde jeden šéftrenér a čtyři proškolení asistenti. Vzhledem k velkému zájmu dětí počítáme, že rychle vzniknou další střediska a budou se hlásit také zájemci na pozice trenérů," říká koordinátorka projektu Ladislava Třetinová s tím, že registrovaná střediska Dětí na startu poznáte jednoduše: Na dveřích sportoviště je vždy umístěna velká samolepka s logem projektu a pouze vedoucí těchto kurzů pak mají licenci a právo užívat tuto speciální metodiku cvičení.

Neumějí kotoul nebo házet míčem

A jak to vypadá v praxi? Odborně vyškolení trenéři a instruktoři pomáhají dětem rozvíjet základní pohybovou motoriku, koordinaci, obratnost, rychlost a sílu. „Především je ale chceme naučit základy ovládání vlastního těla, jak správně běhat, udělat kotrmelec, skákat, padat, nebo se nebát míče. Právě všeobecná sportovní průprava děti komplexně připraví na pozdější zvládání specializovaných sportovních disciplín a sport je přitom nepřestane bavit," upozorňuje autorka projektu Jana Boučková.

Výuka je pestrá a zábavná. Dětem se pohybová aktivita po deseti minutách mění. Malí sportovci se nejdříve věnují atletice, pak gymnastice, v půlce hodiny se přejde na míčové hry, motorická cvičení a na závěr nechybí ani soutěže.

Specifický přístup k různým věkovým skupinám je pro trenéry velmi náročný, proto je odborníci z projektu Děti na startu pravidelně školí. „Nenecháváme nic náhodě. Hodiny pro mladší věkové skupiny jsou zaměřeny spíše na hru. Se staršími se naopak provádějí náročnější cviky. Ve výsledku opouštějí naše kurzy sebevědomé děti, které jsou řádně připraveny na vytouženou sportovní dráhu. Ať již zájmovou nebo profesionální. Mnohem rychleji se učí, dělají větší pokroky a sport provozují s opravdovým přirozeným zájmem," upřesňuje Jana Boučková.

Více informací o projektu i informace, jak se do něj jako pořadatel nebo dokonce instruktor zapojit, najdete na stránkách www.ceskosehybe.cz.

Autor: Redakce

17.3.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Mistry se o víkendu stali softballisté Havlíčkova Brodu (na snímku), kterým se podařilo navázat na loňskou sezonu a získali druhý titul v řadě.

Softballisté Havlíčkova Brodu obhájili extraligový titul

Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

OBRAZEM: Dušičky. Svátek mají i květináři

Havlíčkův Brod - Dušičky, svátek zesnulých, který každoročně připadá na 2. listopad, je pro mnohé květináře na Havlíčkobrodsku jedním ze svátků, kdy jejich obchody navštíví během roku nejvíce lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení