Opravy zajišťuje Povodí Vltavy ve spolupráci s Krajskou správou a údržbou silnic Vysočiny (KSÚSV).

Hlavním účelem rekonstrukce je zamezení vnikání vody povrchem vozovky do konstrukce hráze a současně vyřešení bezproblémového odtoku povrchových vod 
z koruny hráze, čímž se zajistí bezpečný a spolehlivý provoz vodního díla.

S pracemi dělníci začali 
v pondělí. Rekonstrukce ale byla v plánu už v loňském roce. Termín se však posunul 
i kvůli náročné přípravě projektu. Podle původních záměrů měl dláždění vozovky nahradit asfalt. To se ale po prohlášení vodního díla Sedlice kulturní památkou změnilo. „Po položení nové betonové desky se na vozovku vrátí původní kostky, což je mimo jiné v souladu s požadavkem památkářů, jejichž dozor je součástí prací," uvedla mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

Mluvčí Povodí Vltavy Hugo Roldán vyjmenoval, jaké práce hráz čekají. „Jde o odstranění stávající vozovky na úroveň kleneb, dále o vybetonování nové železobetonové desky kryté izolací, uložení nové vozovkové vrstvy se zachováním současných dlažebních kostek a výměnu odvodňovače. Součástí je i sanace železobetonového zábradlí a výměna domku horní strojovny včetně přidružených prací," popsal Hugo Roldán.

Oficiální objízdná trasa kvůli úplné uzavírce silnice vede obousměrně přes Želiv, Petrovice, Hněvkovice a do Kletečné. „Autobus z Pelhřimova jel klasicky do Sedlice, odkud zamířil do Želiva, pak do Petrovic, odbočil do Hněvkovic, dorazil do Kletečné, kde se otočil, a jel zpět do Hněvkovic a do Humpolce. Odhadem bych řekla, že jsem si cestu domů prodloužila zhruba o dvacet minut," vylíčila svou cestu linkovým autobusem na trase Pelhřimov – Sedlice – Humpolec paní Marie.

Letošní rekonstrukce hráze sedlické přehrady vyjde dohromady přibližně na osm milionů korun. KSÚSV zaplatí 1,9 milionu, Povodí Vltavy 6,1 milionu. Jak Roldán dodal, další opravy vodního díla Sedlice Povodí Vltavy 
v brzké budoucnosti neplánuje. „Odbahnění zátopy vodního díla je momentálně 
z důvodu velké finanční náročnosti a neexistence vhodného dotačního programu odloženo," uzavřel Roldán.