Benda po přiběhnutí přiznává drobné komplikace. "No teď je to horší. Už začínám cítit únavu a hlavně chytám křeče do nohou, hlavně do stehen. Zkusím si vyměnit boty a křeče snad povolí,“ věří Benda.

Když ve tři ráno vybíhal z Třebíče, cítil se prý skvěle. "To bylo úplně super, sice bylo chladněji, ale bylo to úplně ideální. Všechno bylo perfektní. Teď jak se otepluje, tak to půjde hůř,“ obává se.

S Jakubem Bendou překvapivě dobíhá k pizzerii také kamarád Martin. Ten se měl původně odpojit ve Velkém Meziříčí. "Dál už Martin nepoběží. Jestli ho Jakub ještě nepřekecá,“ vtipkuje Jakubův bratr Filip.

U zimního stadionu se Jakub Benda setkává s třebíčskými hokejisty.
Ve tři ráno Jakub Benda vyběhl z Třebíče na Sněžku. Pro nemocné

Ještě než Benda usedne ke stolu na zahrádce pizzerie přivítá se s Helenou Nemetovou a jejím synem Tomášem, který trpí svalovou dystrofií. Přišli běžce podpořit.

Po chvíli přistane na stole před Jakubem Bendou obrovská pizza. "Od tří hodin ráno jsem snědl řízek, banán, pomeranč a kousek jablka. Vypil jsem asi čtyři litry tekutin,“ říká a bere si kousek pizzy. Nabízí ji také všem přítomným.

Na dnešní noc je hlášený déšť a bouřky. "Plánujeme, že bych dnešní noc přespal v karavanu. Uvidíme, jak se s tím popereme,“ sděluje Benda. "Jinak pokud nebudou bouřky nebo lijáky tak z počasí vyloženě strach nemám,“ doplňuje.

Dlouhé kolony aut a zdržení na opravovaném hlavním tahu ve Žďáře nad Sázavou. Kolony se tvoří na obou stranách semaforů u barokního mostu.
Opravy hlavního tahu ve Žďáře pokračují. Ze dne na den zmizely přechody

Ve tři ráno vyběhl Jakub Benda i s kamarádem Martinem z Třebíče. Čeká ho běh na Sněžku. "Další zastávku plánujeme někde u Stržanova. Chci zkrátit intervaly mezi přestávkami,“ říká Benda. A kdyby se křeče nelepšily? Pokud to nepůjde dojedu to i na kole. Mám ho v karavanu. Když nohy nebudou chtít, udělám to jinak,“ dodává. 

Muž z Třebíče běží přes dvě stovky kilometrů na Sněžku kvůli svému synovi Filipovi. A také kvůli dalším dětem, které stejně jako syn trpí Duchennovou svalovou dystrofií.