V deváté minutě však domácí tým využil přesilovky, když ve skvělé formě hrající poslední zápasy Richard Diviš prostřelil brankáře Marka Pince. Druhou třetinu začali náporem jihlavští hokejisté snažící se těžit z přesilovky. Tu nevyužili, ale stačilo patnáct vteřin po návratu pátého hráče Mostu na led a stav byl 2:0 – obrovský tlak před brankou Pince přetavil v gólovou radost Jiří Říha.

Dále již druhá třetina žádné vyložené šance nepřinesla, nabídla však naopak mnoho tvrdých osobních soubojů na hraně pravidel. „Jsme nezodpovědní, měli jsme hodně faulů a hráli jsme snad polovinu zápasu ve čtyřech, měli jsme i oslabení ve třech a to se nesmí dít. My potřebujeme body získávat a ne ztrácet," řekl po zápase v nadsázce útočník Dukly Josef Skořepa.

Začátek poslední třetiny začali náporem hosté, navrátilec z reprezentační akce U20 Jakub Škarek byl však bezchybný a nedal hokejistům Mostu nejmenší naději, vychytal i trestné střílení. „Zápas to nebyl lehký, s Mostem jsou zápasy vždy těžké – dlouho nic a pak najednou mají šanci. Myslím, že jsme si dneska vítězství dobře pohlídali, ale musíme makat dál jako tým," řekl mladý gólman, který poprvé letos vychytal nulu. Teď by se rád dostal na mistrovství světa do 20 let, byť jako třetí brankář.

Konečné skóre ještě upravil na 3:0 Josef Skořepa, který tečoval střelu domácího Anatolije Protasenji.

Brankář neměl žádnou šanci, vylovil kotouč ze sítě a jen rozpačitě pokrčil rameny směrem k vlastní střídačce. Rozpačitý byl však po zápase i střelec poslední branky. „Z naší strany to byla hrozná bída. Je strašný, co jsme tu dneska předvedli a můžeme být rádi jen za tři body," uvedl nijak nadšený Skořepa. Ve stejném duchu pak hovořil i trenér Petr Vlk: „Jsme spokojeni se třemi body, ale s předvedenou hrou nikoliv.

Dneska dostali příležitost hráči, kteří v průběhu sezony prostor nedostali, ale nepotvrdili, že si prostor na ledě zaslouží."

Urputná bitva

Stadion v Litoměřicích pak viděl souboj týmů bojujících o postup do play-off. Mírně navrch měli mít domácí, nicméně Pavel Jekel v začátku držel tým z Vysočiny nad vodou. Pak se začali prosazovat třebíčští hráči.
V sedmé minutě pak Roman Dymáček přihrál Janu Milfaitovi a ten mířil přesně – Horácká Slavia vedla 1:0. Ještě než skončila první třetina, využil přesilovky hostů Radim Zohorna a tým z Vysočiny již vedl o dva góly. Půl minuty před odchodem do šaten ještě dokázali domácí snížit, když skóroval Radek Pilař.

Dlouhé čekání na další branku ukončil pět minut před koncem domácí Rubeš, když se trefil mezi betony brankáře Třebíče, a notně tak zdramatizoval závěr utkání. Horácká Slavia ale tentokrát napnula síly a po nahrávce Jana Wasserbauera se trefil Ondřej Malec. Poslední tři minuty již na výsledku nic nezměnily, třebaže kališníci zkoušeli hru bez brankáře.

Třebíčští tak ukončili téměř měsíční čekání na výhru a v tabulce se přiblížili devátému soupeři na rozdíl jednoho bodu. Pikantní je, že se jedná zrovna o Litoměřice.

„Už jsme potřebovali vyhrát, k dnešnímu utkání jsme tedy přistoupili jinak než k těm předešlým. Hráli jsme venku, chtěli jsme dát první gól a soustředit se na defenzivu. To se nám splnilo, v první třetině jsme vedli 2:0," hodnotil zápas trenér Martin Sobotka a dodal: „Jsem rád, že to kluci zvládli a že jsme se po vyrovnávací brance nesložili. Převedli jsme týmový výkon a obrovskou vůli, za kterou bych chtěl klukům poděkovat." Snad bude třebíčská vítězná šňůra v dalších zápasech pokračovat.