Má zde nejen stovky dárců, ale i desítky konkrétních adresátů, k nimž pomoc směřuje.

Na Pelhřimovsku prošlo systémem pomoci ze strany nadace třiačtyřicet rodin. „Aktuálně dárci pomáhají pravidelně každý měsíc pětadvaceti z nich," informovala za nadaci Dobrý anděl Markéta Křížová.

V současnosti pomoc většinou míří do rodin s onkologickým onemocněním. „Pomáháme devíti rodinám, kde se s onkologickým onemocněním potýká dítě, a šesti rodinám, kde má onkologické onemocnění rodič," upřesnila Křížová.

Osud dalších deseti rodin, jimž nadace Dobrý anděl a její opravdoví dobří andělé pomáhají, poznamenaly jiné závažné nemoci.
Konkrétně se jedná o cystickou fibrózu, svalovou dystrofii Duchenne, selhávání orgánů či metabolické poruchy.

Vilímkovi z Nového Rychnova patří na seznam těch, jimž nadace Dobrý anděl pomáhá. „Když naše dcera onemocněla, musela jsem s ní zůstat doma. Finanční výpadek byl značný. Příspěvky od Dobrého anděla nám velmi pomáhají," popsala zkušenosti s pomocí Eva Vilímková, když onemocněla její sedmiletá dcera a pak se déle než rok léčila s nádorem na mozku.

Podle ní má upřímná pomoc, která k Vilímkovým od nadace Dobrý anděl přichází už jedenadvacet měsíců, i psychologický přínos. „Pomoc pomáhá i psychicky, že na to člověk není sám," ocenila Eva Vilímková.

Na Pelhřimovsku působí stovky dárců, kteří posílají prostředky na konto nadace Dobrý anděl. „Podle adres víme, že z regionu pochází více než tři sta dárců – dobrých andělů," upřesnila Markéta Křížová.

Mezi dárce se zařadila a nyní se s výsledkem svého úsilí pochlubila i jedna ze čtyř základních škol v Pel᠆hřimově. Výsledek školní sbírky potěšil, sbírka na pelhřimovské základní škole Osvobození pro potřeby konta Dobrý anděl se zase rozrostla. „V roce 2016 jsme společnými silami vybrali úctyhodných 13 024 korun," upřesnila částku kantorka Markéta Hupková. Přispěli žáci, jejich rodiče i učitelé.

Sbírku pořádala zmíněná pelhřimovská škola potřetí. V roce 2015 se podařilo pro potřeby nadace shromáždit 11 377 korun, v roce 2014 to bylo „pouhých" 6 363 korun.

Osobní zkušenost s dotykem vážné nemoci přivádí do řad dobrých andělů další lidi.

Potvrzuje to i Eva Vilímková z Nového Rychnova. „Potěšilo nás, že se naši známí také stali dobrými anděly potom, co jsme jim řekli, že nás nadace podporuje," dodala matka vážně nemocné sedmileté dcery.