Třebíč i Jihlava patří v bilanci domácích zápasů k horším týmům první ligy. Na rozdíl od Dukly si ale Horáci kazí bilanci až v posledním období. Podlehli postupně Havířovu, Ústí nad Labem a na nájezdy v posledním domácím duelu i Šumperku.

Třebíčští hráči sice naopak vozí pravidelně body zvenku, domácí neúspěšnost ale vedení klubu trápí. „Cítíme dluh vůči našim fanouškům," uvedl minulý týden v rozhovoru pro Deník šéf klubu Karel Čapek.

Omluvenku mohou napsat svým věrným hráči Horácké Slavie proti kladenským Rytířům. Jednoduché to ale nebude. Středočeši okupují třetí příčku tabulky, vyhráli i na horkém ledě pražské Slavie. V minulém kole však padli nečekaně doma s Kadaní.

Na led třebíčské arény ale přijedou Kladeňáci posíleni o dva velezkušené borce. Václav Pletka a František Ptáček mají pomoci Jágrovu týmu k návratu do extraligy a Třebíč tak nečeká vůbec jednoduchá úloha. Právě úspěch právě proti takovému soupeři by fanoušky určitě usmířil…

Povinná výhra?

Dukla se po hluché zářijové pasáži rozjela a v říjnu má zatím velmi dobrou bilanci. V posledních šesti duelech totiž pětkrát zvítězila, padla pouze na ledě silných Českých Budějovic. V tabulce to znamenalo posun už na solidní pátou příčku.

Jihlavským se začalo dařit i doma. Poslední tři duely vyhráli při impozantním skóre 14:2. K tomu pochopitelně nejvíce přispěl debakl Litoměřic v poměru 10:1. A domácí příznivci věří, že by se podobná kanonáda mohla opakovat i dnes. Vždyť na Horácký zimní stadion totiž přijede poslední tým tabulky Draci ze Šumperka. Ti v dosavadním průběhu soutěže vyhráli pouze dvakrát za tři body, jenže pozor. V obou případech se tak stalo na stadionech soupeřů!

Svěřenci trenéra Petra Vlka však recept na soupeře znají. Svědčí o tom nejen loňská bilance (čtyři výhry, jedenáct bodů) i letošní výhra na stadionu protivníka (5:4 v prodloužení). Jakýkoliv jiný výsledek než výhra Jihlavy by byl v tomto případě velkým překvapením.