Ve druhém semifinále totiž slávisté spláchli českobudějovický Motor 4:0 na zápasy a chystají se na extraligovou baráž. K ní má po sobotě hodně nakročeno i jihlavská Dukla, která v Ústí vyhrála 3:0 a v sérii vede celkově 3:1.

Po páteční porážce byla nálada v táborech protivníků odlišná. Lvi si věřili na srovnání série. Hosté měli po prohře hlavy dole. „Po pátku jsme si některé věci vyříkali," prozradil asistent jihlavského trenéra František Zeman.

Pohovor zabral. „V sobotu jsme hráli dobře," lakonicky okomentoval zápas Zeman. „Splnili jsme do puntíku naše taktické záměry a získali jednu výhru, pro kterou jsme si do Ústí přijeli."
Opět to ale byla tvrdá šichta. Podobně jako v Jihlavě i v Ústí se ve druhém zápase za sebou prohodili brankáři obou celků. A tato rošáda vyšla Dukle na jedničku. Druhou šanci v semifinále chytil pevně za pačesy šestnáctiletý Jakub Škarek, který přiváděl domácí hráče k zoufalství. „Jejich gólman tam měl neskutečné zákroky," uznal na klubovém webu ústecký útočník Jaroslav Roubík.

Škarek pochytal sedmatřicet střel, lapil trestné střílení, jednou jej zastoupilo břevno. Ve svém třetím utkání v play-off v kariéře udržel první čisté konto.
Když pak před polovinou zápasu Jergl otevřel skóre a do druhé pauzy přidal druhý gól Skořepa, měla Dukla nakročeno ke třetí výhře. „Potřebovali jsme se dostat do vedení, to se ale nestalo. Bojovali jsme, ale už nám docházejí síly," glosoval čtvrté utkání ústecký stratég Miroslav Mach.

Jihlavští mohou sérii uzavřít dnes na svém stadionu. Tradičně v 17.30 hodin zde vyrazí k rozhodující zteči směr vytoužená baráž. Bude to ale ještě minimálně šedesát minut tvrdé práce.
Ústí je už sice zdánlivě téměř na lopatkách, sérii však v žádném případě nevzdávají. „Nevěšíme hlavy, ale budeme chtít zabojovat. Postup do baráže za úkol nemáme, takže si hrajeme to svoje a užíváme si play-off," vzkazuje Roubík.

To si uvědomuje i útočník Dukly Michal Důras: „Bude to opět těžký zápas," uvedl v rozhovoru pro Českou televizi. „Máme sice mečbol, ale Ústí hraje dobrý hokej. Zápas bude opět začínat za stavu 0:0 a my ho musíme odehrát jako v sobotu. S pokorou, poctivým výkonem. Věřím, že sérii doma ukončíme."

Sobotní čtvrté zápasy semifinále

ÚSTÍ NAD LABEM – JIHLAVA 0:3
Branky a nahrávky: 26. Jergl (Důras, Dobrovolný), 35. Skořepa (Důras, Jergl), 45. Štebih (Kolář, Diviš). Rozhodčí: Svoboda, Pražák – Rozlílek, Kokrment. Vyloučení: 9:8, navíc Brož, Melka – Bilčík 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4657. Třetiny: 0:0, 0:2, 0:1. Jihlava: Škarek – Dobrovolný, Kaláb, Šafář, Štebih, Grebenyuk, Parýzek, Bilčík – Jergl, Skořepa, Důras – Harkabus, Diviš, Beránek – Seman, Melenovský, Kolář – Mrňa, Anděl, Březina.
Stav série: 1:3.

SLAVIA – ČESKÉ BUDĚJOVICE 2:0
Branky: 17. Jiránek, 39. Knot. Rozhodčí: Petružálek, Schmejkal – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 6:11, navíc M. Hruška (Slavia) 
5 min. a do konce. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4000. Třetiny: 1:0, 1:0, 0:0.
Konečný stav série: 4:0.