Sedmý zápas v posledních čtrnácti dnech, z nichž šestkrát v řadě odešla Dukla vítězně. Forma jako hrom, ve středu si Jihlava poradila s Ústím. „Utkání bylo v každém případě těžké, i když je výsledek trošku zkreslující. Zklidňující góly nám tam napadaly až v závěru. Do utkání jsme nevstoupili zle, dali jsme dvě branky. Ale v určité fázi druhé třetiny jsme se trošku zamotali," řekl po zápase trenér Petr Vlk. Ačkoliv Dukla pohodlně zvítězila, dlouho byl stav velmi těsný. „Během jednoho našeho střídání přišly dvě tři chyby a soupeř – který má šikovné kluky – situaci sehrál ke vstřelení branky. Pak se naši hráči opět maličko uklidnili a zase to bylo lepší," popisuje průběh druhé třetiny Petr Vlk. „Naše góly ve třetí třetině pramenily z trvalejšího tlaku, který jsme si vytvářeli, a utkání jsme dotáhli do vítězného konce."

A to již pošesté v řadě. „V poslední době jsme nabrali docela dobré tempo. Celkem se nám daří, což jsme chtěli přenést i sem na domácí hřiště. Podmínky pro hokej jsou teď výborné. Těšili jsme se na to, což se pak odrazilo i na konečném výsledku. I když jsme se o něj chvilku přetahovali, tak jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli," řekl pro klubový web Dukly útočník Richard Diviš.

Horácká Slavia naopak na domácím ledě dostala tvrdou lekci z produktivity s nováčkem soutěže Frýdkem-Místkem. „Nám dnes vyšly pouze první dvě minuty zápasu, poté jsme byli všude pozdě. Nevyšly nám přesilovky, vlastně vůbec nic, byl to takový zápas blbec," hledal těžko slova trenér Třebíče Martin Sobotka. Toho trápí i marodka. „Našich hráčů je zraněných už moc, a tak bych si hrozně přál, aby se alespoň část uzdravila, protože kvalita poté chybí," lituje Sobotka.

Třebíčští hokejisté z posledních třech domácích zápasů již podruhé nedokázali vstřelit ani jednu branku. „Už delší dobu nedodržujeme nějaké herní prvky, které chceme v té hře mít. Nedali jsme nějaké šance, a ještě k tomu děláme chyby, pak z toho pramení výsledky. Doma se nám nedaří, musíme něco změnit," mrzí útočníka Třebíče Lukáše Patáka.
Po druhé třetině Třebíč prohrávala již 0:4 a domácí se tak připravovali pomalu na další zápas. „Snažili jsme se dát jeden dva rychlé góly, aby soupeř zpanikařil, ale hlavně jsme chtěli hrát pořád naplno a nevzdávali to, jelikož jak se skončí, tak se příští zápas začíná," prozradil Lukáš Paták.

ONDŘEJ KRÁSNÝ