Jihlavané po středečním škobrtnutí v Šumperku v sobotu poprvé v sezoně porazili nováčka z Přerova.

O dalším tříbodovém přísunu přitom rozhodli už během první třetiny, ve které získali dvoubrankový náskok zásluhou zásahů Grígera a Fleka. „Vstoupili jsme výborně do utkání, první třetinu jsme mohli vyhrát i o víc než dva góly," shrnul zápas domácí asistent František Zeman. „Druhá třetina nebyla podle našich představ, ve třetí už jsme si výsledek hlídali."

Hlídání výsledku bylo aktivní, třetí brankou rozhodl o vítězi lehkým nahozením obránce Miha Štebih. Smolnou tečku mělo utkání pro jihlavského brankáře Davida Honzíka, jehož od další vychytané nuly dělilo sto čtyřicet sekund.

Dukla si tak v čele tabulky udržela dvoubodový náskok před Rytíři z Kladna. A dnes jim bude čelit v jejich hájemství. „Dokázali jsme si, že je umíme porazit. Pojedeme si tam pro body," vzkazuje bojovně Honzík Středočechům.

Nadílka patřila hostům

Sobotní duel v Třebíči přinesl po jeho skončení rozpaky na domácích tvářích. Zásluhou získaného bodu si Horáci v tabulce o jednu příčku vylepšili své postavení, konečný výsledek je přesto pro domácí spíše zklamáním.

Dva body totiž Třebíčští přepustili týmu, který v tabulce musí zcela vážně spíše monitorovat situaci pod sebou, než aby se vážně zabýval seriózními úvahami o tom, jak si proklestit cestu do vyřazovacích bojů.

Benátky nad Jizerou navíc přijely na Vysočinu s vizitkou týmu, který prohrál šest posledních utkání.

Jenže Horácké Slavii se doma vůbec nedaří, plné tři body zde získala naposledy devátého listopadu proti Kadani. A nedobrou bilanci nezvrátila ani tentokráte.

Na vedoucí branku soupeře odpověděl rychle Švec, jenže kromě těchto dvou branek z poloviny zápasu už domácí fanoušci další trefy neviděli. V nájezdech definitivně všechny domácí zpražil zkušený Plodek. „Jsme nemohoucí do koncovky," uznal trenér Třebíče Jiří Mička.

Horáci tak nyní doufají, že si spraví chuť při venkovním mači. Snad je nabudí důležitost utkání. Jedenáctý Prostějov na šestou Třebíč ztrácí jen šest bodů. Po tomto duelu se už budou brát předběžné rezervace na vstupenky do play-off.