Aktivním přístupem se koncern ICOM transport snaží vyvrátit představu, že řízení velkých vozů je náročné a určené pro muže. A rozšířit řady řidičů a řidiček autobusů i nákladních vozů.

„Veřejnost zajímá, jaké to je řídit naše vozy. Proto jsme se rozhodli přiblížit náš svět, který budí ohromný respekt. Jsme rádi, že přišlo tolik návštěvníků a našla se mezi nimi řada zájemců o práci za volantem," uvedla Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva.

Příležitost seznámit se s našimi vozy měli i zájemci vlastnící řidičské oprávnění skupiny B, pro které máme připravený rekvalifikační program. Úhrada rozšíření řidičského oprávnění je jedním z celé řady benefitů, které firma ICOM transport poskytuje.

Dveře našich vozů se pro veřejnost otevřely v 11 hodin a od té doby se stroje nezastavily. Zájemci z řad mužů chtěli vyzkoušet především kamion. Byli však i tací, kteří přišli cíleně za naším nejmodernějším autobusem Setra.

Ženy pokukovaly hlavně po autobusech. Usednout za volant, zavřít dveře, rozjet se, plynule projet trasu a v cíli zastavit – všechny to zvládly na jedničku. Vše pod dohledem zkušených instruktorů.

„Lehké ovládání, tak pohodlnou sedačku a ten prostor kolem sebe v osobáku nemám," usmála se jedna z účastnic Aneta Hrdličková. Nestihli jste přijít do Jihlavy? Akci pořádáme ve všech divizích naší společnosti.