„Jsme od tábora vzdušnou čarou pět set metrů. Tábor už je tam řadu let a nikdy tam nebyl žádný problém. Teče tam jen malý potůček. Díval jsem se z okna a u nás normálně pršelo, napršelo deset milimetrů vody. Za lesem to ale asi vypadalo jinak,“ mínil starosta Bácovic Václav Páral.

O kousek dál byly dešťové srážky vydatnější. „Pršelo fakt hodně. Za hodinu napršelo víc jak šedesát milimetrů. Pak už mi přetekl srážkoměr. Malý potůček se rozvodnil tak, že voda nadzvedla i asfalt na silnici,“ vzpomínal na události uplynulé noci Jan Jandák, která bydlí nedaleko Bácovic.

Koryto malého potoka voda zcela zaplnila a následně přetekla a zaplavila tábor. Pětadvacet dětí a dva dospělí našli azyl v pelhřimovské stanici profesionálních hasičů. „Hasiči mě v noci vzbudili, abychom táborníky někde ubytovali. Ale u nás není kde, máme jen jednu místnost v obecním úřadu. Takže je odvezli do Pelhřimova do hasičárny,“ vysvětlil starosta Bácovic.

Tam účastníci dětského tábora přečkali deštivou noc. „Během dopoledne jsme je pak převezli zpátky do tábora,“ uzavřela mluvčí Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina Petra Musilová.