Jeho myšlenku posvětili humpolečtí zastupitelé na svém dubnovém zasedání, když prodej pozemku ve vlastnictví města pro tuto stavbu schválili.

Bytový dům, kde by nový domov měli najít například mistři, bude stát naproti rybníku Cihelna u křižovatky ulic Hálkova a V Brance. Jde o část pozemku s parcelním číslem 395/2 o rozloze 2 061 metrů čtverečních. „Plánujeme kolem dvaceti bytů s dispozicí 
2+kk či 3+kk. Chceme postavit dům, který se do té zóny bude hodit," nastínil první představy podnikatel Pavel Svoboda.

Dodal také, že uvažují 
o čtyřpodlažní budově, zřejmě bez výtahu a bez nebytových prostor v přízemí. Každý byt by pak měl mít jedno parkovací místo. „Humpolec dosud takové bydlení pro odborníky 
z místních firem nenabízí," podotkl Svoboda k tomu, proč vlastně na humpoleckou radnici se svým nápadem přišel.

TRVALÉ BYDLIŠTĚ: 
MĚSTO HUMPOLEC
Svobodova myšlenka se setkala s kladným přijetím nejen u zastupitelů města, ale také u radních a zástupců odboru místního hospodářství humpolecké radnice, kteří prodej pozemku brodskému podnikateli doporučili. Ve stavbě nebrání ani územním plán města. „Jsem této myšlence nakloněný. 
V souvislosti s celorepublikovým průzkumem Město pro byznys jsem se zamyslel nad tím, že v našem městě sice je nízká nezaměstnanost, nicméně také tu působí investoři, kterým chybí kvalifikovaní lidé a kteří využívají agenturních pracovníků," řekl humpolecký starosta Jiří Kučera (ODS).

Doplnil, že právě agenturní zaměstnanci nemají 
v Humpolci trvalé bydliště 
a město z jejich pobytu vlastně nic nemá. „I toto považuji za šanci, jak přilákat do Humpolce odborníky, kteří budou v místních firmách pracovat a kteří se tu i se svými rodinami budou moci usadit," zmínil Kučera.

Při debatě na dubnovém zasedání humpoleckého zastupitelstva se opoziční zastupitel Miloslav Vystrčil (KSČM) zajímal také o to, zda se nemůže stát, 
že město pozemek prodá 
a bytový dům tam nakonec nevyroste. „Podle připravené dohody uzavřeme kupní smlouvu až po kolaudaci postaveného domu," ujistil ale starosta města.