Hráči Dukly na severu Čech sice naznačili své možnosti, celkově ale odvedli jen průměrné výkony. Těm navíc chybělo i patřičné nasazení hodné play-off. Na štíru byli Jihlavští i s koncovkou, zahodili obrovské množství nadějných příležitostí.

Dukle se nedařily ani přesilové hry, když skórovali za dva zápasy jen jednou. Nevyužila ani dvouminutovou přesilovku pět na tři. Naopak ji zdobí v play-off hra v oslabení. Třikrát takto skórovala proti Kladnu, jednou se to už povedlo i v Chomutově.

To jsou však jen dílčí statistiky. Rozhodující je nakonec vždy až výsledek na světelné tabuli po závěrečné siréně. „V Jihlavě nás nečeká nic snadného," citovaly různé hokejové servery slova chomutovského gólmana Miroslava Hanuljaka, který tuší, že ani dvouzápasový náskok ještě nemusí být rozhodující.

Ostatně tak mluvil i pro klubový web obránce Jan Rutta: „Domácí zápasy nám ukázaly, že série nebude vůbec jednoduchá. Musíme si strašně vážit toho, že vedeme 2:0."

Jihlavští hokejisté si tak vyzkouší čtvrtfinálovou pozici Kladna. Ti se domů také vraceli s mankem, které však dokázali srovnat. K podobnému kroku však budou muset hráči Dukly přidat některé atributy, které jim v SD Aréně chyběly. „Musíme zlepšit pohyb a agresivitu," konstatoval asistent trenéra František Zeman.

Jeden trumf však červenožlutí vytáhnou určitě. Plný Horácký zimní stadion a konečně pravou hokejovou atmosféru. Tak v sice moderním, ale šíleně chladném stánku Pirátů chyběla. „Bylo to jako v Americe," ušklíbl se při rozhovoru pro web Dukly obránce Petr Šidlík. „U nás je to jiné, diváci nás ženou. Jako v sedmém utkání s Kladnem. Věřím, že tomu tak bude i tentokrát."

Důležité také bude udržet na uzdě emoce. Zkušený Chomutov využívá i všech možných nátlaků na rozhodčí.

Po prvním duelu to byla například mediální výhružka sudím, že kluby je mohou vetovat. Ve druhém pak promítání sporných rozhodnutí o (ne)vyloučení na kostce nad ledem… „Je to trošku více vyhrocené, osobní souboje jsou tvrdé. Někdy bych řekl, že trošku surové," přilévá do ohně i Rutta, který populisticky na klubovém webu paroduje i jihlavský stadion.

Ten samozřejmě není nejkomfortnější, ale rozhoduje se přece jenom hlavně na ledě. V pátek a sobotu se tak může Dukla sportovně pomstít a favorita nahlodat.

Pak by teprve získala tato série ty správné grády!