Kvůli vysokým nákladům však nakonec jaroměřičtí zastupitelé návrh zavrhli. „K problematice proběhlo několik pracovních seminářů zastupitelstva. Rada města to posléze projednala a doporučila tuto věc neschválit," řekl starosta Jaroměřic Jaroslav Soukup (ČSSD). „Důvodů je několik, a to jak finanční, tak i nevyjasněnost přínosu pro město," dodal.

Jaroměřice nad Rokytnou by po budějovických strážnících požadovali 20 hodin trvající hlídkování v ulicích týdně. Moravské Budějovice si takový rozsah činnosti své policie cenily na více jak 1,3 milionu korun za rok. Jaroměřickým radním a také zastupitelům se to však zdálo příliš. „Po smysluplném výpočtu pana Martina Husy, předsedy komise bezpečnosti města, jsme dospěli k cifře asi 800 tisíc korun," podotkl starosta Jaroslav Soukup.

Není odpovídající

Podle Martina Husy by byli strážníci z Budějovic přílišným luxusem. „Nešlo nám o to, abychom posoudili, jestli je taková služba pro město vhodná, nebo není, ale o posouzení, zda je finančně odpovídající. Výsledkem je, že odpovídající není," řekl zastupitel Martin Husa (Pro jistoty Jaroměřicka).

Původní záměr přítomnosti cizích strážníků ve městě však pro budoucnost nevyloučil. „Možná přijde z Budějovic jiná nabídka, která pro nás bude výhodnější," poznamenal Martin Husa.

Návrh na spolupráci s moravskobudějovickými strážníky odmítli zastupitelé jednoznačně.

Ani starosta, stejně jako Martin Husa, si cestu k vyšší bezpečnosti ve městě a prevenci před nedodržováním veřejného pořádku nezavřel.

„Neznamená to, že by se tím město nemělo v budoucnu zabývat," doplnil Soukup.