V sobotu od čtyř odpoledne až do půlnoci se na jevišti vystřídá pět hudebních skupin.

„V minulých letech k nám přijíždělo až devět kapel. Letos jsme bohužel museli kvůli organizačním důvodům jejich počet omezit na pět. Ale fanoušci rozhodně o nic nepřijdou. Uvidí a uslyší kapely, které patří na našem festivalu mezi stálice, ale vystoupí i noví hosté," prozradil hlavní pořadatel akce Jan Koudelka, který je sám členem místního saxofonového kvintetu Swinging Chipses.

Ten tu vystoupí spolu s pražským smíšeným sborem Lucky Voice Band. Funkrocková formace JaDa Band návštěvníky přesvědčí, že Jazz ve dvoře není jen čistě jazzovým festivalem. Mezi stálice festivalu patří kapela Aurora Jazz Band působící převážně na pražské jazzové scéně. Nyní ale zavítá opět do Mladých Bříšť, kde předvede kvalitní interpretaci klasických a známých i méně známých jazzových standardů.

Sedmičlenná sestava z Chrudimi Passage of Orchestra zahraje hudbu na pomezí soulu, funku a jazzu. Plejádu vystupujících uzavře mladý brněnský jazzový kvartet Jazzová razie. Od nich zazní skladby mistrů, jako je Charlie Parker, Duke Ellington, Miles Davis nebo Dave Brubeck. Navíc se diváci mohou těšit i na step, kterým zpěvačka Martina Grulová prokládá sóla. Celý festival zakončí tradiční jam.

Aneta Slavíková