Pak však přišlo ochlazení, jenž jim zákazníky zase ubralo. Chladnější počasí podle aktuální předpovědi příliš dlouho nevydrží, kempy tak očekávají plné stavy.

Největší koncentrace kempů na Jihlavsku je v okolí Telče. Hluboké lesy u Javořice, rybníky, hrad Roštejn i samotná Telč jsou pro turisty velkým lákadlem. Potvrzuje to i Eduard Jakwerth z Campu Velkopařezitý v Řásné. „Jezdí nám sem hodně rodin s dětmi. Do lesů už mohou chodit na borůvky, které hojně rostou, zatím je to bohužel bez hub. Hodně dělá kouzelný Velkopařezitý rybník, který je čistý, bez sinic a na začátku prázdnin byl doslova obklíčený. Lidé hledají zábavný program, nadšení přijeli třeba z jihlavské zoo," řekl správce.Podle něj začala pro Velkopařezitý kemp sezona ideálně. „Start byl v každém případě velice dobrý. Chaty máme už teď obsazené na celou

sezonu, se stany a karavany je to o něco horší," konstatoval správce. Z pod stanů totiž lidi vyhnaly bouřky a ochlazení. „Naříkat ale určitě nebudeme, spokojeni se sezonou jsme i tak, oproti loňsku jsme se určitě zvedli," dodal Eduard Jakwerth.

Museli topit

Kousek od Telče se nachází také nový rekreační areál 
U roštěnky. Tam nepříznivé počasí na návštěvnosti poznali. „Je to nahoru dolů, jako na houpačce. Když byly vedra, bylo plno. Pak se ale ochladilo, a když se topilo, měli jsme prázdno," podotkl vedoucí Lukáš Mazal. Z toho, že v kempu nemá hlavu na hlavě, vrásky nemá. „Jsme úplně nový kemp, moc se o nás ještě neví. Na jednu stranu jsem rád, nechceme tu to mít jako na Matějské. Louka je veliká, lidé tu mají klid," doplnil.

Kempové místo na postavení stanu se dá najít i u Horních Dubenek. Louku pro stany a karavany nabízí Chadimův mlýn. „Jsme malý kemp, vejde se nám sem tak deset stanů. Provozujeme to tu už delší dobu a máme nějakou stálou klientelu, ale pořád hodně záleží na počasí. Třeba v červnu tu stany byly, po červencovém ochlazení tu zase není ani jeden," řekl provozovatel Martin Chadim.

Mají zavřeno

Ten, kdo by se chtěl ubytovat v kdysi frekventovaném autokempu Pávov, má letos smůlu. Kvůli rekonstrukci je celý zavřený, podrobnosti provozovatel sdělit nechtěl.
Otevřené kempy se nicméně mohou těšit na další vlnu návštěvníků. Podle Českého hydrometeorologického ústavu by na Vysočině o víkendu mělo být více než třicet stupňů.