Ježíškovým vnoučetem se v tomto případě stala Jaderná elektrárna Dukovany, která ke svezení zapůjčila svůj elektromobil. Výlet elektromobilem do nedalekého zámku ve Valči přinesl kromě elektrojízdy i několik drobných dárků a příjemné posezení při kávě.

„Výlet s panem Josefem byl opravdovým zážitkem. Z jeho vyprávění o komplikovaném dětství a životě v náhradní rodině mi sice bylo trošku smutno, ale i přes životní trampoty zůstal pan Josef optimistickým člověkem. Žije v důstojných podmínkách domácnosti v Jaroměřicích a zajímá se o dění kolem sebe, ke kterému aktivně přispívá,“ říká Soňa Janderková, která výlet zprostředkovala a o zápůjčku elektromobilu elektrárnu požádala.

Ježíškova vnoučata je projekt Českého rozhlasu. Nedávno mimo jiné také pomohl splnit přání paní Jarmile z třebíčského domova pro seniory. Mohla se osobně setkat s papežem Františkem.

Do Vánoc ještě zbývá pár dnů, a proto je ještě stále možné na stránkách www.jeziskovavnoucata.cz přání seniorů rezervovat. Stát se Ježíškovým vnoučetem je snadné díky přehledné tabulce. Stačí si vybrat domov ve svém okolí, vybrat, zda chcete zakoupit dárek hmotný, či darovat zážitek.