„Je to frustrující porážka, která bolí hlavně na srdíčku. V zápase jsme byli pořád napřed, musíme se z toho ale oklepat," řekl jihlavský kapitán Jiří Dobrovolný.

Dukla otevřela skóre po pěti minutách. Harkabusova střela a následná Skořepova teč znamenala pro domácí vůbec první gól z přesilové hry v baráži. Velkou šanci na zvýšení náskoku měl Kolář, po jehož střele se puk zastavil až pod Hylákovými betony. Slavia se dočkala po sporné situaci. Střela Robinsona se totiž za brankovou čáru dostala v momentě, kdy byla jihlavská svatyně vychýlená, rozhodčí po poradě nakonec gól uznali.

Ve druhé třetině mohli hosté skóre otočit ve svůj prospěch. Po Markovičově nahrávce měl velkou šanci Robinson, ale ležícího Škarka společně s vypomáhajícími obránci na brankové čáře nepřekonal. O pár vteřin později už gól padl, ale na druhé straně. Malec našel zpoza branky najíždějícího Koláře, který zkušeně zavěsil. Reakce sešívaných však trvala jen něco málo přes minutu. Drahorád se rozhodl využít sněti těl před Škarkem a jeho střela téměř od modré se zastavila až v jihlavské síti. Tím však gólová tříminutovka neskončila. Dukle vrátil vedení umístěnou ranou Grebenyuk. Euforii domácích mohl ještě více rozpoutat skvělý Kolář, jeho projektil však Hylák ukryl v lapačce. Poté začali úřadovat slávisté, obrovskou šanci neproměnil Markovič, který minul odkrytou branku. Do kabin se nakonec šlo za vyrovnaného stavu, neboť patnáct vteřin před druhou sirénou překonal Škarka Mikulík.

Ve třetí třetině se o první vzruch postaral znovu souboj Koláře s Hylákem, tentokrát opět ve prospěch slávistického brankáře, který puk zkrotil mezi betony. Zabránit gólu se mu ovšem nepovedlo pět minut před koncem. Mrňa přihrál Semanovi a ten počtvrté rozjásal Horácký zimní stadion. Padesát vteřin před koncem zápasu však znovu přišla slávistická odpověď. Při power-play vypálil Hraško a jeho střelu šikovně tečoval Touminen.

V prodloužení branka nepadla, a tak musely přijít na řadu samostatné nájezdy.
V nich byla úspěšnější Slavia, Šafránek zakončoval třetí sérii s tím, že když promění, hosté zvítězí.

Během jeho zakončení podél ležícího Škarka se sice opět posunula branka, ovšem gól byl regulérní.

JIHLAVA – SLAVIA PRAHA 4:5 sn

Branky a nahrávky: 6. Skořepa (Harkabus, Důras), 26. Kolář (Malec), 29. Grebeňuk (Kolář, Melenovský), 55. F. Seman (Mrňa, Štebih) – 14. Robinson (Markovič, Vas), 27. Drahorád (Mikulík, Hraško), 40. Mikulík (Šafránek), 60. Tuominen (Hraško, Robinson), rozhodující sam. nájezd Šafránek. Rozhodčí: Hrubý, Pešina – Pešek, Zavřel. Vyloučení: 6:8, navíc Kohout 5 min. a do konce utkání – M. Hruška 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2493. Třetiny: 1:1, 2:2, 1:1 – 0:0. Jihlava: Škarek – Kaláb, Dobrovolný, Štebih, V. Zadražil, Bilčík, Grebeňuk – Důras, Skořepa, Harkabus – Beránek, F. Seman, Diviš – Kolář, Melenovský, Jícha – Kohout, Malec, Mrňa. Slavia: Hylák – Knot, Andrlík, Pavlin, M. Hruška, A. Růžička, Hraško, Drahorád – D. Hruška, Šafránek, Mikulík – Markovič, Vas, Robinson – Andres, Tuominen, M. Ondráček – M. Čermák, Kašpařík, Bahenský.

K. VARY – LITVÍNOV 3:2
Branky a nahrávky: 20. Vachovec (Marosz, Sičák), 27. V. Tomeček (T. Rohan), 36. Haščák (Kůs) – 44. T. Pavelka, 52. Duda (Lukeš, R. Hanzl). Rozhodčí: Šindler, Pavlovič – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 2963. Třetiny: 1:0, 2:0, 0:2.
1. Slavia Praha 4 2 1 0 1 16:10 8
2. Litvínov 4 2 0 1 1 12:10 7
3. Karlovy Vary 4 2 0 0 2 14:14 6
4. JIHLAVA 4 0 1 1 2 9:17 3

Zápasy pátého kola baráže jsou na programu v pátek. Dukla na svém ledě hostí od 17.30 Karlovy Vary, Slavia přivítá od 18 hodin Litvínov.