„Jihlava i v roce 2014 pokračovala v systematickém zvyšování bezpečnosti přechodů pro chodce. Během roku město zajistilo osvětlení a další úpravy na celkem sedmi přechodech. Jihlava zvyšuje bezpečnost přechodů postupně už několik let, v předchozích třech letech radnice zajistila nasvícení jednadvaceti přechodů pro chodce," vyjádřil se k situaci mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis.

Cílem projektu je podle něj především zvýšení bezpečnosti chodců na přechodech na nejrizikovějších komunikacích v Jihlavě. „Jejich stav totiž neodpovídal podmínkám bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích a existovalo zde reálné nebezpečí ohrožení zdraví účastníků silničního provozu," informoval Tulis.

Nově vybudované osvětlení přechodů tvoří stožáry s výložníky s oboustrannými reflexními bezpečnostními polepy, asymetrické svítidlo s možností naklápění a příslušné dopravní značky. Stavební práce na projektu probíhaly od srpna do října 2014, zhotovitelem stavby byla firma RAISA, spol. s r. o., celkové náklady se vyšplhaly celkem na 998 tisíc korun.

„Tři ze sedmi řešených přechodů byly finančně podpořeny z Fondu Vysočiny v rámci projektu „Bezpečná silnice 2014 Osvětlení přechodů pro chodce v Jihlavě". Celková výše poskytnuté dotace z grantového programu Fondu Vysočiny Bezpečná silnice 2014 činí více než 132 tisíc korun," uzavřel mluvčí.