V pátek má šanci na reparát, doma hostí ve druhém kole Litvínov, jenž včera porazil Slavii Praha.

KARLOVY VARY – JIHLAVA 6:3
Začátek se Dukle vůbec nevydařil. Než se hokejisté z Vysočiny stačili na karlovarském ledě rozkoukat, prohrávali o dvě branky. Už ve 2. minutě se dostali Energetici do vedení, když Rachůnek objel branku a před Škarkem našel Svobodu – 1:0. Za dalších sedmdesát vteřin pak prokázal svou zkušenost Skuhravý, vybruslil před branku a nechytatelně zvýšil na 2:0. Třetí branka do jihlavské klece pak padla v 9. minutě. Svůj důraz prokázal Bartek, který si opět s pukem najel do výhodného střeleckého prostoru.

Až potom se probrala i Dukla. Jan Kolář využil špatné rozehrávky soupeře a snížil v polovině první třetiny na rozdíl dvou branek. Ten samý hráč pak přiživil naději na překvapení v poslední minutě druhé třetiny. Po pravé straně se šikovnou kličkou dostal až před Závorku a procedil puk mezi jeho betony do sítě.
Jenže Dukla doplatila na začátku poslední třetiny znovu na nekoncentrovanost. Už po 74 sekundách našel Rohan volného Haščáka –

4:2. Za další minutu a půl pak karlovarská arena vybuchla radostí popáté. Po pravém křídle se tentokrát prosmýkl Svoboda a překonal Škarka. Když pak v 56. minutě zvyšoval Dvořák na 6:2, bylo definitivně rozhodnuto. Skóre pak už jen kosmeticky upravil Mrňa. Karlovy Vary tak ukončily nelichotivý klubový rekord jedenácti porážek za sebou.

Branky a nahrávky: 2. J. Svoboda (T. Rachůnek, Kůs), 3. Skuhravý (J. Tomeček), 9. Bartek (Skuhravý, Vachovec), 42. Haščák (T. Rohan, Huna), 43. J. Svoboda (Sičák, T. Rachůnek), 56. T. Dvořák (Koblasa, V. Tomeček) – 10. Kolář, 40. Kolář (Diviš), 58. Mrňa (Anděl, Grebeňuk). Rozhodčí: Fraňo, Lacina – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 8:5, navíc Bičánek (Karlovy Vary) 10 min. Bez využití. Diváci: 3 047. Třetiny: 3:1, 0:1, 3:1.

Karlovy Vary: Závorka- Sičák, M. Rohan, J. Tomeček, Bičánek, Redlihs, T. Dvořák – Bartek, Skuhravý, Vachovec – J. Svoboda, Kůs, T. Rachůnek – Huna, Haščák, T. Rohan – V. Tomeček, Vrána, Koblasa. Trenéři: Mlejnek a Antonik. Jihlava: Škarek – Kaláb, Dobrovolný, Bilčík, Štebih, Grebeňuk, Parýzek, V. Zadražil – Důras, Skořepa, Jergl – Březina, F. Seman, Anděl – Kolář, Melenovský, Diviš – Prokš, Jícha, Mrňa.

1. kolo baráže o hokejovou extraligu: HC Verva Litvínov – HC Slavia Praha 4:2 (0:0, 2:1, 2:1). Branky a nahrávky: 21. Piroš (Martynek, Trávníček), 37. Havlíček (R. Hanzl, Duda), 41. Duda (R. Hanzl, Kubát), 60. Duda – 38. Pavlin (Mikulík), 53. Mikulík z trestného střílení. Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Frodl, Zavřel. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 5 065.