V sobotní odvetě však dokázali olomouckého protivníka udolat a snížit nepříznivý stav série na 1:3. Pokud ještě Jihlavští chtějí pomýšlet na postup do baráže, nemají však už nárok na další zaváhání.

Dukle přitom v prvním utkání vše nahrávalo do karet. Hanáci sice vedli 2:0, do první pauzy však bylo vyrovnáno. A podruhé do šaten už šli domácí s jednobrankovým náskokem.

O ten přišli v momentě, kdy propásli velkou příležitost na pojištění náskoku. Velecký z bezprostřední blízkosti netrefil poloodkrytou svatyni hostů, kteří z protiútoku srovnali na 3:3. „Kdyby nám to tam spadlo, už bychom to zvládli," smutnil po utkání domácí asistent František Zeman.

Hosté potom dokonali nečekaný obrat v utkání ve čtvrté minutě prodloužení. Lehké Selingrovo nahození od modré čáry skončilo za zády překvapeného Ritticha. „Clonili mi tam dva hráči, vůbec nic jsem neviděl," popisoval inkriminovanou situaci jihlavský gólman. „Vyklonil jsem se na jednu stranu, bohužel z druhé mi to tam spadlo. S tím se nedalo nic dělat," smutně krčil Rittich rameny.

Rychlý konec série odvrátili hráči Dukly v sobotu, když se poprvé v sérii dostali do vedení podobně šťastným gólem Čachotského. „Původní střela šla mimo, ale Čachotskému to lízlo holeň a spadlo to tam," vysvětlil olomoucký brankář Tomáš Vošvrda. „Takové góly padají, nám se povedlo dát doma Jihlavě dvě podobné branky."

Dukla o chvíli později zvýšila na 2:0 a poprvé v sérii se mohla radovat z úspěchu. „Na začátku druhé třetiny jsme asi částečně zůstali v šatně. Dukla nás začala motat, dala dva góly a zaslouženě vyhrála," netajil Vošvrda.

Jihlavští hokejisté si uvědomují, že otočit sérii ze stavu 0:3 je hodně těžký úkol. Nic však dopředu nevzdávají. „V Olomouci se budeme snažit zvítězit, nic jiného nám nezbývá," uvědomuje si kapitán Dukly Tomáš Čachotský. „Oni budou hrát doma, budou to chtít ukončit, ale poslední krok bývá nejtěžší. Takže doufám, že jim to hodně znepříjemníme a ještě jednou si zahrajeme v Jihlavě."