Za rozdíl může především chladný duben, sdělila mluvčí zoo Kateřina Kosová. Minulý rok měla zahrada druhou nejlepší návštěvnost ve své historii. Jejími branami prošlo na 266.000 lidí.

„Vzhledem k tomu, že vloni byl počet návštěvníků takřka rekordní, chybělo 1.330 lidí k překročení rekordu z roku 2009, je letošní návštěvnost standardní," uvedla mluvčí. Propad se letos projevil hlavně během dubna, kdy se prodalo skoro o 15.000 vstupenek méně než za stejný měsíc roku 2011.

Jihlavská zoo je dlouhodobě nejoblíbenějším výletním místem na Vysočině. O letních prázdninách nabízí bohatý doprovodný program. Denně mohou návštěvníci sledovat komentované krmení zvířat, například surikat, lam, medvědů a tuleňů. Hadům a dalším plazům je až do srpna věnován středeční program v africké vesnici Matongo. Ukázky výcviku dravců a sov předvádějí sokolníci každý den kromě pondělí. Tuto sobotu v zoo vystoupí skupina IYASA ze Zimbabwe. Představení Streets of Africa bude plné písní, tanců i scén inspirovaných africkou lidovou kulturou, přiblížila mluvčí.

Zoo v Jihlavě funguje 55 let. Specializuje hlavně na chov kočkovitých šelem, opic a plazů. Chovatelé se pomalu připravují na zavedení chovu žiraf, pro které se už staví expozice. Výstavba návštěvníky podle Kosové neomezuje, protože probíhá v prostorách bývalého sadu.