Stačí si jen vytvořit dvoučlenný až pětičlenný tým a v květnu co nejčastěji jezdit do práce na kole, běhat či chodit.

V Jihlavě se soutěž Do práce na kole uskuteční již počtvrté. „Cílem kampaně je ulevit obcím přetíženým automobilovou dopravou a přivést co nejvíce lidí k šetrnějším způsobům přepravy," uvedl k soutěži Jiří Holoubek ze spolku Sliby – chyby, který soutěž pořádá. Mimo jiné organizuje také květnový vytrvalostní závod Jihlavská 24MTB, zářijový půlmaraton a letos nově i dubnový charitativní Běh pro Světlušku.

Zdarma na triko

Registrovat se do soutěže je možné do konce dubna. Za registraci získá každý účastník eko triko s motivem letošního ročníku. Akci odstartuje 
20. dubna jarní cyklojízda kolmo Jihlavou do pivovaru.
V soutěžním květnu se budou moci registrované týmy zdarma takzvaně na triko zapojit do nejrůznějších akcí.

„Nebude chybět tradiční Kafe na triko. Šlapáči v Jihlavě si budou mít možnost užít i akce Spinning na triko, Koncert na triko nebo Kino na triko, a to jistě není všechno. Kdo bude poctivě šlapat do pedálů po celý květen, odměnou mu bude 16. června akce Koupák na triko, kde budou vyhlášeny výsledky a předány věcné ceny," doplnil Holoubek.

Hlavní cenou v kategorii pravidelnost jednotlivců bude jízdní kolo. I na ostatní účastníky ale čeká mnoho dalších zajímavých cen. „Neváhejte, vytvořte s kolegy svůj firemní tým, rozjeďte svůj kolokolektiv, vyhecujte se navzájem k maximální pravidelnosti cest do práce realizovaných na kole nebo jinak bezemisně a přispějte tím ke zlepšení své kondice, nálady i lepšímu životní prostředí ve městě," pobídl Holoubek.

Do soutěže se zájemci mohou přihlásit na webových stránkách: www.dopracenakole.cz. Utkají se v kategoriích jako pravidelnost, výkonnost, kreativita, cykloopatření. Soutěží se i o cyklozaměstnavatele roku.

IVANA HOLZBAUEROVÁ