Špatné jarní výsledky fotbalistů jihlavské juniorky mají zřejmě i jinou příčinu, než jen sportovní smůlu. Na světlo nyní postupně vyplouvají informace, že někteří hráči měli pravidelně sázet na prohry svého týmu.

Dva z nich už v klubu FC Vysočina nejsou. Podle informací Deníku právě proto, že se na jejich nekalé praktiky přišlo, další fotbalisté pak dostali interní tresty. „Se dvěma našimi hráči jsme se dohodli na předčasném ukončení smlouvy," potvrdil sportovní manažer klubu Josef Jinoch. Do souvislosti s možným sázením ale tento krok dávat nechce. „Jde o celosvětový problém, který se děje všude. Naši hráči samozřejmě mají zakotveno ve smlouvách, aby něco takového nedělali. Tím ale nikoho neobviňuji, žádné důkazy v ruce nemám," dodal.

Jihlava prohrávala až příliš často

Nově vytvořená soutěž Juniorská liga, na kterou měli fotbalisté sázet, se rozběhla loňské léto a má sloužit mladým hráčům pro přechod z dorosteneckého do dospělého fotbalu. Jde o uzavřenou společnost osmnácti týmů, nikdo nikam nesestupuje, hraje se bez stresu, výsledky jsou u většiny mužstev druhořadé. Jihlava ale na jaře prohrávala až příliš často.

Juniorka inkasovala mnoho laciných gólů pramenících z individuálních chyb hráčů, většinou stále stejných. Toho si časem museli všimnout i trenéři, proto celá věc údajně nakonec praskla. „Já se k tomu vůbec nebudu vyjadřovat," řekl trenér jihlavské juniorky Roman Kučera.

Klub o kauze mlčí, což je pochopitelné. Musel by totiž předložit důkazy, které by jeho dnes už bývalé hráče očernily. Navíc nejde o selhání FC Vysočina, ale samotných mladíků. „My jako klub samozřejmě stojíme o hráče, kteří jsou morálně silní," řekl manažer Jinoch.

„Očista" se rychle projevila. Už v minulém zápase z části obměněná juniorka zvítězila poprvé na jaře na hřišti soupeře. „Velmi dobře hrál celý tým, na kterém jsme cítili touhu po vítězství," řekl po výhře na hřišti Bohemians 1905 pro webové stránky FC Vysočina další trenér jihlavské juniorky Pavel Procházka.