Již 6. ročník Dýňobraní se uskutečnil v sobotu 10. října
v počátecké sokolovně. Pro zájemce byly na místě připraveny dýně. Odpoledne se uskutečnila hudebně-zábavná show plná písniček. A došlo i na dlabání dýní, kterého se účastnili rodiče se svými dětmi.

Ke stejné činnosti zvou děti
a dospělé v sobotu 24. října od devíti hodin až do jedné hodiny odpoledne do Humpolce.
Pro zájemce budou na Dolním náměstí v Partners Marketu připraveny na dlabání dýně a nebude chybět ani soutěž o různé ceny. Pořadatelé akce radí přinést si s dobrou náladou i vlastní nožík. Po dobu akce bude připraveno malé občerstvení.
Další připravovanou akcí bude Dětská halloweenská párty s Míšou. Ta odstartuje 
v neděli 25. října v kulturním domě Máj v Pelhřimově.

O týden později jsou při-praveny další strašidelné pod-zimní akce. Strašidelnou halloweenskou párty chystají i v Hospodě v Máji v pátek 30. října od 18 hodin. Ti, kdo přijdou v masce, budou mít na akci vstup zdarma. Vítáni budou i návštěvníci bez masky.

V sobotu 31. října můžete vyrazit spolu se svými dětmi do kavárny Flet v Tyršově ulici. Halloweenská párty bude pro zájemce s maskou či bez připravena od čtyř hodin odpoledne s bohatým programem. Nebude chybět dětská dílnička, diskotéka a zajímavé povídání o dravcích s Fran-tiškem Kuncem, který s sebou přinese dokonce živé sovič-ky. Po setmění bude pro zájemce připravena před kavárnou ohnivá show.

S Pelhřimovskou Hodinou H se zájemci mohou těšit také v sobotu od dvou hodin na akci Dýňování aneb Rozsviťme Pelhřimov. Dlabání dýní bude provázet dýňové tvoření.

„Vytvořit si dýni si budou moci děti i z různých materiálů, jako je krepový papír, pa-pírová kolečka a dokonce perník," dodala za organizátory akce Iva Maciá. Okolo 17. hodiny odpolední bude následovat lampionový průvod masek městem. Nebudou chybět ani soutěže o masky a další dýňové aktivity.

Halloween sice není v České republice tradičním svátkem, některé domácnosti si přesto vyrábějí masky a před dům nebo do oken dávají vydlabanou dýni se svíčkou.

Johana Mrkvicová

Seznam akcí

24. 10. Humpolec – Haloweenské dlabání dýní
25. 10. Pelhřimov – Dětská halloweenská párty s Míšou
30. 10. Pelhřimov – Halloweenská párty v Hospodě 
v Máji
31. 10. Pelhřimov – Halloweenská párty v kavárně Flet
Pelhřimov – Dýňování aneb Rozsviťme Pelhřimov